Konferencja szkoleniowa w Pile

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
W dniu 23 listopada 2013 r. w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym Chłopców przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w piłce siatkowej w Pile odbyło się  w formie pokazowej szkolenie metodyczne dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów.
 

Szkolenie poprowadzili trenerzy z pilskiego SOS. chłopców w Pile – Tomasz Aszemberg
i Jacek Piechota. 

W zajęciach uczestniczyli również wybrani uczniowie klasy II, którzy wzorcowo prezentowali ćwiczenia.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udział wzięło 32 nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów z Piły, Powiatu Pilskiego i powiatów ościennych. Formą doskonalenia zainteresowało się także kilku nauczycieli ze szkół średnich.

Tematyka Szkolenia:
Motoryka:

Rozgrzewka – modelowe przykłady
Zwinność i koordynacja – przykłady ćwiczeń

Piłka siatkowa:
Poruszanie się po boisku – nauka podstaw
Przyjęcie zagrywki – podstawy techniki i taktyki
    
Zaprezentowano szereg ćwiczeń z wykorzystaniem najprostszych przyborów i przyrządów dostępnych w większości szkół. Pokazano jak atrakcyjnie w nauczaniu siatkówki i doskonaleniu motoryki można używać ławeczki gimnastyczne, pachołki, taśmę, materace, szarfy itp. Nie zabrakło ćwiczeń z wykorzystaniem drabinki i niskich płotków z opcją zrealizowania takich samych ćwiczeń np. z wykorzystaniem linii boiska bądź ławeczek.

Zapewniono profesjonalne omówienie poszczególnych ćwiczeń i ich techniki wykonania, z użyciem słów - kluczy niezwykle pomocnych w komunikacji trener-zawodnik, nauczyciel-uczeń. Zasygnalizowano błędy jakie uczniowie najczęściej popełniają i sposoby ich niwelowania. Każde ćwiczenie zostało omówione w aspekcie jego celu, zalet, intensywności jak i systematyki nauczania.
Przedstawione ćwiczenia pochodziły zarówno z portalu Młodzieżowa Akademia Siatkówki jak i z indywidualnego zasobu ćwiczeń prowadzących trenerów/nauczycieli.

Poinformowano nauczycieli o istnieniu naszego portalu z przekazaniem adresu www.mlodziezowasiatkowka.pl. Zachęcono jednocześnie wszystkich do korzystania z zasobów tej strony internetowej.

Przedstawiono filozofię i ideę SOS. oraz warunki, jak i ofertę edukacyjną Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Chłopców przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile.

Każdy z uczestników mógł pobrać trwający półtorej godziny film instruktażowy z zakresu przedstawianej tematyki, który opracowaliśmy na przykładzie naszych uczniów.
W filmie zgodnie z zaleceniami przewijają się logotypy SOS. i Młodzieżowej Akademii Siatkówki wraz z adresem do strony.

Po dwugodzinnym szkoleniu, spotkaliśmy się z wieloma słowami aprobaty w aspekcie jakości przeprowadzonych zajęć, padły także pytania o terminy następnych tego typu szkoleń.


Tomasz Aszemberg
SOS. LO SMS Piła

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice