Konferencja Szkoleniowa Regionu Północ w Pile

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Pilska uczelnia udostępniła swoją halę sportową jak i jedną z sal plenarnych. Uczestnicy konferencji mogli też zobaczyć cały kompleks uczelni.

Nad organizacją konferencji w Pile jak i nad jej przebiegiem, pieczę sprawował Koordynator Regionalny trener Krzysztof Felczak z Koordynatorem Wojewódzkim szkół chłopców, trenerem Grzegorzem Witkowskim. Swój udział merytoryczny mieli także, Koordynator Wojewódzki szkół dziewcząt trener Janusz Polaszek oraz Koordynator Województwa Zachodniopomorskiego trener Zdzisław Gogol.

W ramach podnoszenia umiejętności szkoleniowych nauczycieli i trenerów na pilskiej konferencji opartej o "Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej" zrealizowano istotne dla szkolenia i ciekawe zarazem zagadnienia.

W ramach zajęć praktycznych tematykę unifikacji działań taktycznych zawodnika zaprezentowali trenerzy asystenci Reprezentacji Polski minikadetów - Artur Sierzchuła i Artur Kulikowski.

W zakresie szkolenia podstawowego w piłce siatkowej, trener Henryk Borowski wraz z trenerem Dariuszem Ciszakiem przedstawili tajniki wprowadzania podstawowych elementów gry w aspekcie pracy w minisiatkówce.

Mateusz Oszust - trener przygotowania motorycznego - Enel - Sport Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Warszawa, w sposób bardzo zrozumiały i jednocześnie bardzo przedmiotowy zaprezentował elementy kształtowania siły w związku z jej progresją jak i metodyką i systematyką.

Kolejnym elementem praktycznego programu Mateusza Oszusta były elementy prawidłowej rozgrzewki z uwzględnieniem kształtowania siły, koordynacji i stabilności tułowia.

W zaprezentowanych zajęciach praktycznych wzięli udział uczniowie S.O.S LO Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile jak i uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile.

W sali plenarnej PWSZ w Pile odbył się szereg wykładów. Trener Janusz Polaszek przedstawił Programy szkolenia sportowego dla klas siatkarskich 4-6 szkoły podstawowej. Trenerzy klubu KS Energetyk Poznań - Dominik Hajduk i Marcin Orlik przedstawili szczegóły organizacyjno-szkoleniowe wielkoformatowego programu rozgrywek minisiatkówki w ramach Energetycznej Akademii Siatkówki (Enea).

Wnioski szkoleniowe w aspekcie popełniania błędów własnych zespołu wyłożył trener Zdzisław Gogol a w zakresie planowania i periodyzacji treningu motorycznego swój wykład wygłosił Mateusz Oszust.

Warto nadmienić, że program konferencji był skonstruowany adekwatnie dla potrzeb nauczycieli i trenerów. Uczestniczących podzielono na grupy szkolenia podstawowego i szkolenia bardziej zaawansowanego w grupach starszych. Tym samym jednocześnie odbywały się zajęcia teoretyczne jak i praktyczne z tematyką dobraną pod konkretny poziom szkolenia. Taka formula zintesyfikowała program konferencji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie w aspekcie poszukiwania wiedzy.

Wizytę przybyłym do Piły nauczycielom i trenerom złożył Starosta Pilski Pan Eligiusz Komarowski.   

 
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice