KAMPY SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH W BIAŁEJ PODLASKIEJ


Po raz kolejny w okresie wakacji odbędą się w Białej Podlaskiej kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, które potrwają przez dwa tygodnie. Opiekę wychowawczą i treningową nad młodymi zawodniczkami i zawodnikami zapewnią najlepsi trenerzy, pracujący w młodzieżowej siatkówce.

- Większość młodzieży uczy się i trenuje w szkołach objętych patronatem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Są to nasze kadry w poszczególnych rocznikach. Reprezentacja minikadetów, która gra obecnie w mistrzostwach Europy w Sofii, w poprzednich latach uczestniczyła w kampach. Do Białej Podlaskiej przyjadą po prostu najlepsi w swoich rocznikach. Planujemy rozegranie spotkań sparingowych - mówi szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały.

Kierownik wyszkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Zbigniew Krzyżanowski podkreśla, że "w latach poprzednich na kampach codziennie działo się coś ważnego oraz interesującego, a młodzież była pełna zapału."

- Nie inaczej będzie też w tym roku. Na terenie miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego mamy znakomite warunki do pracy i wypoczynku. Do dyspozycji młodzieży są dwie hale, a w każdej są po cztery boiska. Przez dwa tygodnia trenować będzie ponad 140 dziewcząt i chłopców - mówi Zbigniew Krzyżanowski.

Pobyt w Białej Podlaskiej jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń między trenerami. – Szkoleniowcy dużo ze sobą rozmawiają, dzielą się swoimi spostrzeżeniami – mówi Zbigniew Krzyżanowski.
 
W poprzednich latach uczestnicy kampów w Białej Podlaskiej mieli okazję spotkać się ze znanymi zawodnikami. Przed rokiem swoim bogatym doświadczeniem dzielił się złoty medalista FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 Andrzej Wrona. - Praca szkoleniowa jest bardzo ważna, ale staramy się też wychowywać poprzez siatkówkę – mówi Waldemar Wspaniały i dodaje, że "w tym roku w planie jest zaproszenie kogoś znanego."

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice