KADRA ZACHODU DZIEWCZĄT NA KONSULTACJACH

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
W dniach 23-25 kwietnia w Twardogórze odbyły się konsultacje selekcyjno – naborowe do Kadry Polski dla roczników 2009 i 2008 dziewcząt dla regionu Zachód. W skład regionu wchodzą województwa dolnośląskie, lubuskie, opolskie oraz śląskie. W Konsultacjach uczestniczyło 40 dziewcząt z dwóch roczników oraz trenerzy i koordynatorzy z poszczególnych województw. 

Zajęcia były prowadzone pod okiem trenerów Kadry Polski U 13 i U 14 Macieja Dobrowolskiego i Krzysztofa Janczaka. Trenerzy mieli okazję obserwować umiejętności techniczne dziewcząt oraz ich zachowanie na boisku. W trakcie trwania konsultacji przeprowadzono również testy motoryczne oraz pomiary cech fizycznych. W ciągu trzech dni odbyło się 6 jednostek treningowych, można było zaobserwować spore zaangażowanie u zawodniczek. 

Teraz trenerzy posiadają już sporą dawkę wiedzy na temat każdej z dziewcząt. Przed nimi trudne wybory, bo wśród uczestniczek na pewno znajdują się dziewczęta, które zostaną powołane na Kampy Kadry Polski, które odbywają się corocznie w lipcu od początku trwania programu. Wśród uczestników takich Kampów było kilkoro obecnych Reprezentantów Polski oraz zawodniczek i zawodników grających obecnie w rozgrywkach PLS. 
Opiekę nad sprawnym przebiegiem Konsultacji sprawował Koordynator Regionu Zachód Marek Kwieciński.

Sztab Trenerski:
rocznik 2008 Krzysztof Janczak oraz trenerzy wojewódzcy Przemysław Halapacz, Tomasz Gołowkin, Piotr Głodziński
rocznik 2009 Maciej Dobrowolski oraz asystent Piotr Stasiewicz
Opiekę fizjoterapeutyczną zapewniała Monika Kaliciak.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice