KADRA U18 DZIEWCZĄT NA ZGRUPOWANIU W ZAKOPANEM


W poniedziałek 20 maja w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem rozpoczęło się zgrupowanie kadry juniorek młodszych U18, które zakończy się 31 maja.

W czasie zajęć skupiamy się przede wszystkim na pracy nad taktyką. Jest to ważny okres przygotowań. Po tym zgrupowaniu dokonamy też selekcji i wyłonionych zostanie czternaście zawodniczek, które będą szykować się do kontynentalnego czempionatu - powiedział trener kadry Marcin Orlik.

Kolejne zgrupowanie tego rocznika kadry zaplanowano w Krośnie, po którym zawodniczki wyjadą na spotkania kontrolne w Kienbaum z Niemcami. W mistrzostwach Europy U18 dziewcząt, które odbędą się od 1 do 13 lipca w Blaj (Rumunia) i Heraklion (Grecja/Kreta), zagra 16 reprezentacji, podzielonych na dwie grupy. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów, a następnie zmierzą się w meczach medalowych. Decydujące spotkania będą rozgrywane w Rumunii.

Polki zagrają w grupie II, która swoje mecze będzie rozgrywać w Grecji, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z gospodyniami, Turcją, Bułgarią, Niemcami, Węgrami, Finlandią i Litwą.

W połowie maja Polska rozegrała w Szczyrku trzy mecze kontrolne z rówieśniczkami z Finlandii. W jednym spotkaniu doznała porażki 1:3 (25:18, 25:27, 12:25, 21:25), a w dwóćh podopieczne trenera Marcina Orlika wygrały 3:2 (20:25, 25:21, 25:20, 23:25, 15:9) oraz 4:0 (25:20, 25:15, 25:15, 26:24).

Biało-Czerwone prowadzone przez trenera Marcina Orlika kwalifikację na #EuroVolleyU18W wywalczyły w listopadzie ubiegłego roku wygrywając mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) w łotewskim Dyneburgu.

Kadra U18 juniorek młodszych na zgrupowanie w Zakopanem:

Rozgrywające
Nadia Siuda, Wiktoria Szewczyk

Atakujące
Gabriela Robińska, Zofia Pinderska, Nelly Adamczewska

Środkowe
Anna Dorywalska, Maria Zamczyk, Maja Koput, Maria Kaczmarzyk, Weronika Janusz

Przyjmujące
Daria Wieczorek, Liliana Wójcik, Aleksandra Wika, Natasza Ornoch, Zuzanna Kudlik

Libero
Julia Figura, Nicole Gucwa, Lena Pokrzywińska

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Marcin Orlik trener
Sebastian Tchórz asystent trenera
Przemysław Płaczek asystent trenera
Michał Dudek statystyk
Olga Chmielowska fizjoterapeuta
Damian Buźniak trener przygotowania fizycznego

Źródło: pzps.pl/

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice