KADRA U18 CHŁOPCÓW NA ZGRUPOWANIU W PILE


Reprezentacja Polski w znakomitym stylu wygrała w grudniu w Gruzji mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) i wywalczyła awans do kontynentalnego czempionatu, który odbędzie się od 8 do 21 lipca w Bułgarii. Nasza kadra pod wodzą trenera Jacka Nawrockiego przygotowuje się do najważniejszej imprezy sezonu. Pierwsze zgrupowanie, w którym bierze udział 18 zawodników, kończy się w Pile.

- Rozpoczęły się kilkutygodniowe przygotowania do mistrzostw Europy U18. Przyjechali zawodnicy z kilku ośrodków w kraju. W czasie zajęć w Pile skupiamy się przede wszystkim na zgrywaniu zespołu i na pracy nad systemem blok-obrona. Czeka nas trudny turniej - powiedział trener reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej, Jacek Nawrocki.

Zgrupowanie w Pile zakończy się w sobotę. Następnie kadra przeniesie się do Krosna. W okresie przygotowawczym młodych polskich siatkarzy czekają mecze kontrolne z Czechami, Finlandią, Francją i Hiszpanią.

W Sofii i Płowdiw o medale mistrzostw Europy U18 będzie walczyć 16 zespołów podzielonych na dwie grupy. Polacy zagrają w Grupie I. Rywalami Biało-Czerwonych będą gospodarze - Bułgarzy, Francuzi, Turcy, Finowie, Austriacy, Ukraińcy i Portugalczycy.  W Grupie II zagrają z kolei Włosi, Czesi, Belgowie, Słoweńcy, Grecy, Rumunii, Hiszpanie i Estończycy.

Kadra U 18 chłopców na zgrupowaniu w Pile:
Rozgrywający
Filip Falkowski, Maciej Drąg, Piotr Pilarz

Atakujący
Adam Potempa, Marcel Kiciński, Szymon Pobrotyn, Mateusz Madaj

Środkowi
Tymoteusz Lenik, Krzysztof Pietruszewski, Igor Nurkiewicz, Patryk Dudek

Przyjmujący
Oskar Trawka, Bartosz Chrzanowski, Maciej Korona, Jakub Szczurowski, Maksymilian Durski

Libero
Marcel Schadach, Jakub Mrozek

Sztab szkoleniowo-medyczny:

Jacek Nawrocki - trener
Maciej Bartodziejski - asystent trenera
Radosław Wodziński - asystent trenera
Maciej Rejzner - asystent trenera
Maciej Więtczak - fizjoterapeuta
Michał Adamczewski - trener przygotowania motorycznego
Krzysztof Kurzdym - statystyk
25566c

Źródło: pzps.pl/KP

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice