KADRA POLSKI SOS U14 CHŁOPCÓW W ŻYRARDOWIE

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach 18-22 grudnia 2022 w Żyrardowie odbyło się przedświąteczne zgrupowanie chłopców z rocznika 2009 Kadry Polski SOS U-14. Trener Artur Sierzchuła zaprosił na nie 30 zawodników z całej Polski. To trzecie spotkanie tego rocznika i dalszy ciąg szukania siatkarskich talentów. W Żyrardowie pojawiło się aż 6 nowych zawodników.

Cel młodych siatkarzy jest dość odległy, przygotowują się najpierw do mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) 2024 i Mistrzostw Europy, które odbędą się docelowo w 2025 roku. 

To sporo czasu, dlatego też mamy możliwość spokojnej pracy nad najdrobniejszymi elementami siatkarskiego rzemiosła (przyjęcie, rozegranie). Na tym zgrupowaniu szkoleniowcy przeanalizowali udział w rozegranym miesiąc wcześniej turnieju w Warszawie i skupili się nad wariantami gry w asekuracji ataku przeciwnika.

Kilka dni treningowych zakończyło się meczem kontrolnym z Metrem Warszawa. W przedświątecznym zgrupowaniu nie zabrakło czasu na wspólną Wigilijną kolację oraz integrację i odnowę biologiczną.  

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice