INSPIRUJĄCE LEKCJE. MISTRZOWIE SPORTU ĆWICZYLI Z UCZNIAMI


Czworo wspaniałych sportowców uczestniczyło w tegorocznych „Lekcjach WF z Mistrzem”, wspólnego przedsięwzięcia Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz PKN Orlen. Podczas osiemnastu spotkań z młodzieżą szkolną na terenie całej Polski pasją do sportu zarażali wybitni ludzie siatkówki: Magdalena Śliwa, Dorota Świeniewicz, Aleksandra Jagieło i Michał Ruciak.

Życiorys każdej z tych postaci to kolorowa karta, zapisana serią wyrzeczeń i treningów, ale również wielkich sportowych przygód i sukcesów. To plejada znakomitości godna szczególnej uwagi. Każda z wymienionych siatkarek współtworzyła złotą kadrę z mistrzostw Europy w 2003 i 2005 roku. Ponadto Magdalena Śliwa odebrała tytuł najlepszej rozgrywającej ME 2023, Dorotę Świeniewicz wybrano najlepszą siatkarką mistrzostw w 2005 roku, a Aleksandra Jagieło sięgnęła także po brąz w mistrzostwach Europy cztery lata później. Michał Ruciak wygrał z reprezentacją Polski mistrzostwa Starego Kontynentu w 2009 roku. Dopiero kilka tygodni temu, w połowie września, Biało-Czerwoni zdołali powtórzyć tamten pamiętny sukces z Turcji. Do tego złota Michał dołożył wiele innych trofeów, choćby mistrzostwo świata juniorów z 2003 roku i brąz mistrzostw Europy 2011.

„Lekcja WF z Mistrzem” zaczyna się od inspirującej rozmowy z gościem, który opowiada o swojej sportowej przygodzie. Rozmowa nabiera barw dzięki młodzieży, która zwykle bardzo ochoczo zadaje siatkarzom dziesiątki pytań, czasem zupełnie niesztampowych (o wzrost, numer buta, ulubioną muzykę...). Druga część spotkania to zajęcia sportowe, prowadzone przez mistrzów. Nie brakuje też konkursów, takich jak zagrywka do celu.

Gdzie przeprowadzono tegoroczne „Lekcje”? Zaczęło się od dwóch marcowych wizyt Magdaleny Śliwy w tak bliskim jej sercu Krakowie. Później pani Magda pojawiła się jeszcze dwukrotnie w Trzebini. Kwietniowe „Lekcje” poprowadziła Aleksandra Jagieło, spotykając się z młodzieżą w Kozach, Powroźniku, Piwnicznej Zdroju, Muszynie, Złockiem i Czechowicach – Dziedzicach, a także – już w maju –  trenując z nastolatkami w Kleszczowie oraz Miedarach (województwo śląskie). Sesję jesienną ubogaciły spotkania z Dorotą Świeniewicz w Płocku i Warszawie oraz z Michałem Ruciakiem w Błoniu.

Liczymy na ciąg dalszy udanej współpracy. Ten pomysł zdaje egzamin, warto go kontynuować!

Źródło: pzps.pl

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice