Forum Piłki Siatkowej w Rzeszowie

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
W dniach 11-13.10.2013 r. w Rzeszowie odbyło się Forum Piłki Siatkowej oraz I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Piłka Siatkowa Jako System”. Organizatorami były dwie uczelnie: Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski.

W części praktycznej do udziału w konferencji zaproszeni zostali trenerzy i uczniowie z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy V LO w Rzeszowie. W ramach warsztatów i zajęć pokazowych trenerzy Jerzy Wietecha i Grzegorz Wisz zaprezentowali wykorzystanie trenażerów podczas lekcji i treningów na różnym poziomie szkolenia. Fizjoterapeuci Krzysztof Wróbel i Daniel Szymczyk przeprowadzili trening funkcjonalny dla młodego siatkarza. W zajęciach udział wzięli nauczyciele, trenerzy oraz studenci. Gościem honorowym konferencji był Prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

W części naukowej Konferencji, w Auli Głównej Politechniki Rzeszowskiej swoje wystąpienia mieli m.in. wiceprezes Asseco Resovii Bartosz Górski – wygłosił wykład Zarządzanie klubem sportowym na przykładzie Asseco Resovii Rzeszów, trener mistrzów Polski Andrzej Kowal – wygłosił wykład Zasady treningu sportowego a także pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej, w tym m. in. wykład pt. Nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne w piłce siatkowej wygłosili G. Masłowski i L. Ziemiański.

Następne Forum Piłki Siatkowej planowane jest za 2 lata.

Grzegorz Wisz
SOS V LO Rzeszów


Dyskusje użytkowników
1 komentarze

witam.
można gdzieś dostać materiały z tego forum?

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice