ZWYCIĘSKIE POJEDYNKI KADR U16 I U17 Z BIAŁORUSIĄ W BIAŁEJ PODLASKIEJ

Polska pokonała w Białej Podlaskiej Białoruś 3:1 (15:25, 26:24, 25:18, 25:20) w meczu kobiecych reprezentacji U16.

Polska: Oliwia Dudek, Otylia Hołowaty, Maja Michalak, Hanna Bałkiewicz, Ewa Kotowska, Maja Malinowska (kapitan), Dominika Wilczyńska, Dominika Milun, Maja Kott, Julia Olszewska, Maria Spławska, Aleksandra Grzelak, Sylwia Witek, Martyna Łabuz.

- Za nami dwa tygodnie pobytu w Białej Podlaskiej na obozie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Dla dziewczyn był to debiut w roli reprezentantek kraju. Nic też dziwnego, że na początku były mocno spięte. Stąd też wysoka porażka w pierwszym secie. Jednak z każdą następną akcją grały coraz lepiej. Opanowały nerwy i atmosfera tak jak w trakcie całego pobytu była znakomita - powiedział trener reprezentacji Polski Krzysztof Janczak. Olimpijczyk z Atlanty również debiutował w roli trenera reprezentacji kraju.


W meczu męskich reprezentacji U17 Polska pokonała Białoruś 3:0 (25:20, 25:17, 25:12) 

Polska: Wojciech Malinowski, Marcin Ciok, Szymon Adamczyk, Oliwier Gościański, Kacper Myśków, Sergiusz Serafin (kapitan), Jakub Kaliszuk, Jakub Drzewiecki, Beniamin Olechnowicz, Kamil Laszuk, Jan Lizińczyk, Adam Szewiński, Kasjan Gniazdowski.

- Był to debiut tych chłopców w drużynie narodowej. Było w ich grze trochę niedokładności i błędów, ale zaprezentowali też sporo ciekawych indywidualnych akcji nad czym pracowaliśmy przez ostatnie dwa tygodnie na obozie w Białej Podlaskiej. Zawodnicy pokazali, że mają potencjał oraz chęć do pracy i talentu również im nie brakuje - mówił po meczu trener reprezentacji Polski Artur Łoza.

Trener Łoza podkreślił, że "ośmiu graczy z czternastki, która wystąpiła w meczu z Białorusią będzie kontynuowała naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale." - Jestem przekonany, że o kilku zawodnikach z tych co dzisiaj zagrali usłyszymy w przyszłości - powiedział trener Łoza.

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice