RUSZYŁY ZAPISY NA AKADEMICKI MŁODZIEŻOWY PUCHAR POLSKI


Rozpoczęły się zapisy do udziału w rozgrywkach Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski w siatkówce. Turnieje eliminacyjne oraz finał odbędą się w styczniu, a w rozgrywkach mogą wystąpić po dwadzieścia cztery zespoły żeńskie i męskie z klubów uczelnianych AZS.

– W rozgrywkach wystartują studenci i uczniowie, którzy są zrzeszeniu w Akademickim Związku Sportowym oraz Polskim Związku Piłki Siatkowej. Zależy nam, by sprawdzić poziom sportowy siatkarek i siatkarzy studiujących na polskich uczelniach. Co ważne, w rozgrywkach mogą uczestniczyć członkowie AZS bez względu na przynależność klubową – mówi Artur Słomka z AZS, koordynator rozgrywek AMPP w siatkówce.

Turnieje eliminacyjne odbędą się w dniach 6-8 stycznia w czterech miastach, a finały w dniach 27-29 stycznia. – Dokładne lokalizacje turniejów podamy po zakończeniu zapisów – dodaje Słomka. Co ważne, AZS pokrywa koszty uczestnictwa i organizacji zawodów, a dla klubów z miejscowości oddalonych o przynajmniej sto kilometrów od miejsca zawodów także koszty zakwaterowania i wyżywienia.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem elektronicznego formularza: https://forms.office.com/e/JxVU3N6YhT do dnia 21 grudnia 2022 r. do godz. 12.

Rozgrywki AMPP w siatkówce powiązane są z planami zainaugurowania rozgrywek Akademickiej Młodzieżowej Ligi Siatkówki. Porozumienie w tej sprawie w maju podpisali prezesi AZS prof. Alojzy Nowak i Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski. Porozumienie to ma na celu stworzenie oferty dla młodych siatkarek i siatkarzy kontynuowania kariery sportowej w czasie studiów w formule „studia + sport”. Jego strony będą dążyć do zapewnienia młodym sportowcom możliwości rozwoju dwutorowej kariery, zachęcając młodzieżowe środowisko siatkarskie do podjęcia studiów i kontynuowania kariery sportowej. W ramach tego powstaną Akademickie Młodzieżowe Ośrodki Siatkarskie, które będą siatkarskimi ośrodkami szkoleniowymi, tworzonymi na mocy porozumienia zawartego pomiędzy uczelnią wyższą, klubem Akademickiego Związku Sportowego oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice