POLACY BRĄZOWYMI MEDALISTAMI ME U17! (VIDEO)

Młodzi polscy siatkarze zrewanżowali się Włochom za porażkę w fazie grupowej. Gratulujemy podopiecznym Konrada Copa pierwszego medalu w narodowych barwach.

Polska - Włochy 3:1 (23:25, 25:16, 29:27, 25:16)

Pierwszego seta bardzo dobrze rozpoczęli nasi siatkarze, którzy od remisu po 5 zaczęli wypracowywać coraz większą przewagę. Gdy przy wyniku 17:11 wydawało się, że pierwszy set będzie nasz Włosi przejęli inicjatywę i po doprowadzeniu do remisu zachowali więcej zimnej krwi w końcówce obejmując prowadzenie w meczu. W drugim secie nasi siatkarze nie powtórzyli błędu i utrzymali koncentrację i przewagę do ostatniej piłki pewnie doprowadzając do remisu w meczu. Trzeci set był wyrównany, a o końcowym sukcesie naszych siatkarzy zadecydowały stalowe nerwy. Polacy najpierw stracili trzypunktową przewagę, później obronili setbola, by za piątą swoją okazją cieszyć się z autowego ataku rywala. Czwarty set toczył się po myśli Polaków. Szybko objęli prowadzenie 8:2, by w kolejnych akcjach utrzymywać bezpieczną przewagę. Po ostatniej zepsutej zagrywce rywali nasi reprezentanci odtańczyli taniec radości. Gratulujemy siatkarzom i sztabowi szkoleniowemu!