PAULINA ZABOROWSKA: JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW NA ŚWIECIE


Reprezentacja Polski juniorek zakończyła zmagania w fazie grupowej mistrzostw świata U20 na pierwszym miejscu. Biało-czerwone wygrały dwa z trzech spotkań. - Teraz jedziemy do kolejnego miasta i oficjalnie jesteśmy wśród najlepszych zespołów na świecie - powiedziała Paulina Zaborowska. W drugiej rundzie mistrzostw świata Polki zagrają odpowiednio z Turcją, USA i Japonią, a mecze rozgrywać będą w miejscowości Aguascalientes.

Po meczu Polska - Peru powiedzieli: 
Paulina Zaborowska, reprezentantka Polski: Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Teraz jedziemy do kolejnego miasta i oficjalnie jesteśmy wśród najlepszych zespołów na świecie. 

Waldemar Kawka, trener reprezentacji Polski: Czujemy, że wróciliśmy do turnieju. Bardzo dobrze czujemy się po tym zwycięstwie. Zagraliśmy bardzo dobry mecz i górowaliśmy naszymi umiejętnościami nad rywalkami. Nie ukrywam, że baliśmy się o naszą pozycję, ale osiągnęliśmy to, co chcieliśmy. Teraz jest czas na przygotowanie taktyki na następną fazę. Robimy wszystko krok po kroku. 

Natalia Malaga, trener reprezentacji Peru: Tego rodzaju turnieje są nieprzewidywalne. Możesz wygrywać wszystkie swoje mecze, zbierać zwycięstwa, ale pod koniec wszystko zostanie rozstrzygnięte. Możliwe, że w naszej grupie zdarzy się, że sety i punkty nie będą dla nas korzystne. Musimy pamiętać, że może to się zdarzyć, nie można czekać na wyniki innych. Teraz spróbujemy osiągnąć jak najlepszą pozycję na tym turnieju.

Awans do kolejnej rundy z miejsc 1-2 w danej grupie uzyskały:
Grupa A: Włochy i Stany Zjednoczone

Grupa B: Polska i Chiny 

Grupa C: Rosja i Turcja 

Grupa D: Japonia i Brazylia

Wspomniane drużyny zostaną połączone w nowe grupy (E i F). Dwa najlepsze zespoły z tych grup awansują do półfinału rozgrywek. Kolejni triumfatorzy awansują do ścisłego finału.

Grupa E zgodnie z regulaminem MŚ (1A, 2B, 1C, 2D): Włochy, Chiny, Rosja, Brazylia

Grupa F zgodnie z regulaminem MŚ (1B, 2A, 1D, 2C): Polska, USA, Japonia, Turcja 

Program grupy F (Aguascalientes)
17 lipca 
godz. 0.30 Polska - Turcja 
godz. 3.00 USA - Japonia 

18 lipca 
godz. 0.30 Japonia - Turcja
godz. 3.00 Polska - USA

19 lipca 
godz. 0.30 USA - Turcja
godz. 3.00 Polska - Japonia

Źródło: pzps.pl/ Katarzyna Porębska, fot. FIVB

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice