MŚ U20: POLSKA - WŁOCHY 1:3

Polskie siatkarki grają w belgijskim Kortrijk w drugiej rundzie mistrzostw świata U20. Stawką są miejsca od 1 do 8. Po wczorajszej porażce z Serbią 0:3 dziś przegrały z Włochami 1:3.

Polska - Włochy 1:3 (12:25, 25:19, 25:27, 12:25)

Pierwszy i czwarty set zakończyły się identycznym wynikiem, choć dochodzenie do końca było inne. W inauguracyjnej partii Włoszki szybko uzyskały przewagę dziesięciu punktów (15:5), a w ostatniej stosunkowo długo oglądaliśmy wyrównaną grę (9:9). Następnie rywalki zdobyły dziesięć punktów i było już po secie i meczu.

W dwóch pozostałych setach polski zespół grał dobrze. Drugiego pewnie wygrał, a w trzecim stoczył wyrównaną walkę. Mogły nawet prowadzić w spotkaniu 2:1, ale nie wykorzystały kilku szans. Być może losy kolejnego seta potoczyłyby się inaczej.

Polska: Pierzchała, Piasecka, Stefanik, Drużkowska, Czyrńiańska, Bińczycka, Łyduch (L) oraz Orzoł, Leoniak, Lendzioszek, Łazowska

Włochy: Gardini, Gaziani, Guiducci, Omoruyi, Nwakalor, Frosini, Armini (L) oraz Ituma, Nervini, Consoli

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. FIVB