MŚ U20: POLSKA - WŁOCHY 1:3

Reprezentacje Polski i Włoch odniosły zwycięstwa w pierwszym dniu mistrzostw świata juniorek, które w piątek rozpoczęły się w Belgii i Holandii, a zakończą się 18 lipca. Biało-Czerwone pokonały Białoruś 3:0, a ich dzisiejsze rywalki w takim samym stosunku wygrały z Egiptem. W drugim sobotnim spotkaniu Egipt przegrał z Białorusią 2:3 (23:25, 26:24, 21:25, 25:15, 15:17).

Polska - Włochy 1:3 (16:25, 25:10, 21:25, 9:25)

Od stanu 2:2, gdy Drużkowska zdobyła punkt z lewego skrzydła Włoszki systematycznie powiększały przewagę. Gdy wynosiła ona 18:12trener Wiesław Popik dokonał podwójnej zmiany. Na boisko weszły Lendzioszek i Bińczycka. Rywalki jednak dalej przeważały. Polski zespół miał problemy m.in. w przyjęciu.

W drugiej partii mieliśmy prawdziwą deklasację zespołu włoskiego. Zaczęła mocnym uderzeniem Piasecka. Dzięki m.in. akcjom tej zawodniczki Polska prowadziła 5:1. Po kolejnym jej uderzeniu było 10:3. Od stanu 12:7 polski zespół miał udaną serię akcji. Rywalki do końca seta były bezradne.

Trzeci set był najbardziej wyrównany z trzech rozegranych. Długo gra oscylowała wokół wyniku remisowego (18:18). Niestety, włoski zespół zanotował 4-punktową serię. Polski zmniejszył jeszcze straty na 21:23, ale ostatnie zdanie należało do rywalek w czym pomagały nasze siatkarki. W ostatniej akcji Drużkowska zaatakowała w aut.

W czwartej partii gra, podobnie jak w drugiej, gra toczyła się do jednej bramki. Niestety, tym razem do polskiej.

Polska:
Łazowska, Pierzchała, Piasecka, Stefanik, Strefanik, Czyrniańska, Drużkowska, Łyduch (l) oraz Lendzioszek, Bińczycka, Leoniak, Orzoł, Stambrowska

Włochy:
Nervini, Graziani, Frosini, Guiducci, Omoruyi, Nwakalor, Armini (l) oraz Monza, Ituma, Gardini, Cagnin.

Po meczu powiedziały:
Martyna Czyriańska, przyjmująca reprezentacji Polski:
Drużyna Włoch bardzo mocno zagrywała. Miałyśmy sporo problemów z jej przyjęciem. To sprawiło, że nie mogłyśmy wiele zrobić w ataku. W drugim secie zagrałyśmy naprawdę dobrze, ponieważ udało się nam w końcu utrzymać przyjęcie. Ostatecznie to rywalki okazały się jednak lepszym zespołem, a my jutro będziemy gotowe na kolejną bitwy.

Giorgia Frosini, atakująca reprezentacji Włoch:
Dla nas to był trudny mecz. Polki miały bardzo dobry system blok/obrona, zwłaszcza w drugim secie. Cieszę się, że wykazałyśmy się sporą determinacją, nawet, gdy kilkoma punktami przegrywałyśmy. To dzięki koncentracji byłyśmy w stanie wyprowadzić dobre akcje, by wygrać ten mecz.

Źródło: pzps.pl/ KP fot. FIVB