MŚ U20: POLSKA - SERBIA 0:3

Po dniu przerwy wznowione zostały mistrzostwa świata juniorek, które odbywają się w Belgii i Holandii. Reprezentacja Polski U20 walczy w czołowej ósemce w grupie F i w pierwszym meczu przegrała z Serbią. W drugim spotkaniu tej grupy Włochy wygrały z Dominikaną 3:0 (25:16, 25:20, 25:15). W następnej kolejności rywalkami naszej drużyny będą Włoszki.

Polska - Serbia 0:3 (21:25, 25:27, 23:25)

Serbki w pierwszej części turnieju pokonały bez straty seta Belgię, Dominikanę i Portoryko. W pierwszym secie dzisiejszego meczu od stanu 4:4 inicjatywę przejęły rywalki jakby chciały pokazać, że poprzednie ich wygrane po 3:0 nie były dziełem przypadku. Serbia powiększała prowadzenie - 8:6, 11:7 i 21:12. Jednak w następnych akcjach częściej górą były polskie siatkarki i przy stanie 19:24 trener rywalek poprosił o czas. Po wznowieniu gry dwa kolejne punkty zdobyła nasza ekipa, ale straty były zbyt duże, żeby je odrobić.

Blok na Piaseckiej dał serbskim siatkarkom 26 punkt, a ostatnią akcję drugiego seta skończyła Kockarević. Polski zespół walczył w tej partii, prowadził 21:18, ale tej przewagi nie udało się utrzymać. Rywalki nie załamały się w końcówce, wykazały się większą odpornością nerwową, miały też sporo szczęścia. Początek tej partii należał do zespołu Serbii, który prowadził m.in. 10:6 i 14:11.

W trzecim secie Polska prowadziła 10:6 i 19:14, ale w obu przypadkach nie była w stanie utrzymać przewagi.

Polska: Łazowska Pierzchała, Piasecka, Czyrniańska, Stefanik, Drużkowska, Łyduch (L) oraz Lendzioszek, Orzoł, Bińczycka

Serbia: Savić, Osmajić, Cvetković, Kurtagić, Mandović, Kockarević, Gocanin (L) oraz Malesević, Uzelac, Tica

Po meczu powiedziały:
Karolina Drużkowska, atakująca reprezentacji Polski: Dzisiaj absolutnie nie zagraliśmy naszego najlepszego meczu. Szczerze mówiąc, Serbia była dziś lepszym zespołem. Jeśli chodzi o jutrzejsze spotkanie, to uważam, że najważniejszą kwestią będzie wykorzystywanie szans na ważne punkty, które będziemy miały po swojej stronie. Podczas gry musimy być bardziej cierpliwe. Teraz zapomnimy o tej porażce i czekamy na lepsze jutro.

Isidora Kockarevic, przyjmująca reprezentacji Serbii: Po pierwsze, Polska to świetny zespół, który bardzo dobrze broni. Dzisiaj różnicę zrobiło to, że lepiej zagrywałyśmy i blokowałyśmy. Dzięki temu udało się nam wygrać tę pierwszą partię i końcówkę drugiej. Teraz będziemy przygotowywać się do jutrzejszego meczu. Gramy dzień po dniu i skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu.

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. FIVB