MŚ U20: POLSKA - DOMINIKANA 3:0

Mistrzostwa świata juniorek wkraczają w decydującą fazę. Polska w czwartek wygrała z Dominikaną 3:0. W ostatnim meczu tej grupy Włochy pokonały Serbię 3:0 (25:23, 25:18, 25:22). Oba zespoły już wcześniej zakwalifikowały się do półfinału. Do tej fazy czempionatu awansowały też Holandia i Rosja. W sobotę Polki w meczu o miejsca 5-8 zmierzą się z Brazylią, a Dominikana z USA.

Polska - Dominikana 3:0 (25:21, 25:11, 25:16)

Rabit z prawego skrzydła dała sygnał do ataku swojej drużynie. Rywalki na początku pierwszego seta grały lepiej, były skuteczniejsze, dysponowały trudniejszą zagrywką. Polski zespół nie grał swojej siatkówki, nie potrafił złapać swojego rytmu gry. Dominikana prowadziła 9:3. Losy rywalizacji jednak odwróciły a od stanu 17:21 polskie siatkarki nie pozwoliły już rywalkom zdobyć punktu. W końcówce błyszczał polski blok. Tak znakomita seria była m.in. efektem zmiany jaką dała Martyna Czyrniańska. Zdobyła ona 16 pkt, najwięcej w zespole polskim.

W drugim secie gra przebiegała pod dyktando polskiego zespołu. Rozpoczęło się od prowadzenia 3:0. Dominikana jeszcze odrobiła straty, ale Polki znowu zdobyły w serii trzy punkty i już dominowały do końca partii. W trzeciej przebieg gry był podobny przy wyraźnej przewadze podopiecznych trenera Wiesława Popika.

Polska: Pierzchała, Piasecka, Stefanik, Orzoł, Drużkowska, Bińczycka, Łyduch (L) oraz Czyrniańska, Lendzioszek, Łazowska, Leoniak, Stambrowska.
Dominikana: Heredia, Cruz, Fis, Gonzalez, Rabit, Cornelio, Paniagua (L) oraz Gomez, Rodriguez, Olivo

Po meczu powiedziały:
Gabriela Lendzioszek, atakująca reprezentacji Polski: Było ciężko. Jesteśmy bardzo zadowolone z tego zwycięstwa, zwłaszcza że przegrałyśmy dwa poprzednie mecze. Dominikana nie ułatwiła nam sprawy, zwłaszcza w pierwszym secie, ale walczyłyśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego wyniku.

Sarah Cruz, przyjmująca reprezentacji Dominikany: Bardzo dobrze rozpoczęłyśmy ten mecz. Nie ułatwiałyśmy zadania Polkom w pierwszym secie. Miałyśmy nawet kilkupunktową przewagę. Pod koniec pierwszej partii straciłyśmy energię i ducha zespołu. Nie mogłyśmy się odnaleźć w kolejnych setach. W kolejnych spotkaniach musimy grać bardziej agresywnie jako zespół. Nie możemy sobie pozwolić, żeby tak szybko odpuszczać i spuszczać głowę.

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. FIVB