MŚ U19: POLSKA IRAN 3:0 - OSTATNI DZIEŃ FAZY GRUPOWEJ

Reprezentacja Polski po zwycięstwach 3:0 nad Nigerią, Indiami oraz Iranem zapewniła sobie pierwsze miejsce, w rozgrywanych w Teheranie, mistrzostwach świata juniorów młodszych. Wczoraj Biało-Czerwoni otrzymali punkty walkowerem za spotkanie z Gwatemalą, która wycofała się z turnieju. W 1/8 finału podopieczni trenera Michała Bąkiewicza spotkają z czwartym zespołem grupy B. Będzie to Białoruś lub Kolumbia.

Polska - Iran 3:0 (25:23, 25:23, 25:15)

Od początku pierwszego seta polski zespół nadawał ton rywalizacji. Biało-Czerwoni prowadzili, a Irańczycy gonili i wyrównali na 14:14. Następnie mieliśmy okres dobrej gry polskich siatkarzy, którzy uzyskali przewagę 19:15. Prowadzili jeszcze 21:18, ale gospodarze odrobili straty na 21:20. Kolejne dwa punkty uzyskali nasi gracze, ale do końca partii nie było spokoju. Ostatecznie obroniliśmy przewagę i uzyskaliśmy prowadzenie w meczu 1:0.

Drugi set był tak samo zacięty jak pierwszy. W drugą część tej partii polski zespół wszedł z przewagą. Jednak od stanu 18:15, Irańczycy zmniejszyli straty do jednego punktu (19:18). Rozpoczęła się walka w końcówce, którą znowu wygrali młodzi polscy siatkarze.

Emocje w tym meczu zakończyły się na początku trzeciego seta, gdy był remis 5:5. Z czasem Polska zaczęła uzyskiwać przewagę. Było m.in. 13:10, 15:11 by na koniec spotkania wzrosnąć do dziesięciu punktów.

Polscy siatkarze wcześniej pokonali po 3:0 Nigerię oraz Indie. Polacy zajęli pierwsze miejsce w tabeli grupy A. Mecze 1/8 finału zaplanowano na poniedziałek 30 sierpnia..

Polska: Tytus Nowik, Mateusz Kufka, Jakub Majchrzak, Kamil Szymendera, Piotr Śliwka, Kajetan Kubicki, Kuba Hawryluk (L). Trener: Michał Bąkiewicz.

Iran: Younes Javan Bonehgaz, Erfan Norouzi Arshia Behnezhad, Yousef Kazemi Poshtpari, Amir Mohammad Golzadeh, Poriya Hossein Khanzadeh Firouzjah, Jelodarian Maman Sajad (L) oraz Ilshan Davoodipour, Amir Mohammad Heidarizad, Shayan Sepehri Fard, Mobin Nasri Mastanabad. Trener: Masoud Armat..