MŚ U18: POLSKA - TURCJA 0:3

Reprezentacja Polski po porażkach z Rosją 0:3 i Brazylią 2:3 dziś w meksykańskim Durango przegrała z Turcją w meczu o siódme miejsce mistrzostw świata juniorek młodszych. W nocy ze środy na czwartek w finale Rosja zmierzy się z Włochami, a Serbia z USA w spotkaniu o trzecie miejsce.

Polska - Turcja 0:3 (21:25, 17:25, 25:27)

Turczynki były bliskie awansu do półfinału. Jednak przegrały z USA 2:3. Przegrana źle wpłynęła na zespół Turcji, który w kolejnym spotkaniu uległ Rumunii 1:3. Turczynki wygrały 3:0, ale polski zespół nie był dużo słabszy jak sugerowałby suchy wynik.

Na początku pierwszego seta polskie siatkarki nadawały inicjatywę, prowadziły 10:8. Następnie górę zaczęły brać umiejętności rywalek, które w końcówce były lepsze - 19:22 i 19:24. W partii drugiej podopieczne trenera Andrzeja Pecia potrafiły zmniejszyć straty z 8:13 do 11:13, ale w dalszych fragmentach partii Turczynki były już lepsze. Z kolei trzeci set był wyrównany od początku do końca i minimalnie lepsze okazały się rywalki.

Źródło: pzps.pl/ fot. FIVB