MŚ U18: POLSKA - KANADA 3:0

Nasze młode siatkarki zakończyły mecze grupy D w meksykańskim Durango gładkim zwycięstwem z Kanadą. W niedzielne popołudnie polskiego czasu rozpocznie się kolejna faza turnieju, w której wystąpi 16 najlepszych zespołów, w tym nasza reprezentacja.

Początek meczu z zespołem, który do tej pory zdobył jedyne punkty dzięki walkowerowi w meczu z Kamerunem był niemrawy w wykonaniu naszych siatkarek. Rywalki prowadziły 3:5, ale z biegiem czasu Polki grały coraz pewniej i skuteczniej. Kanadyjki popełniały liczne błędy w ataku, co przełożyło się na wysokie prowadzenie 17:9. Przeciwniczki zdołały odrobić kilka punktów, ale grały cały czas z dużą liczbą błędów. Seta zakończył atak w antenkę Kanadyjki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nasze siatkarki bez wielkiego wysiłku i nie prezentując porywającej siatkówki kontrolowały przebieg gry. Rywalki wyraźnie odbiegały poziomem gry, większość punktów zdobywały po błędach naszych reprezentantek. Pomyłki nie zdarzały się zbyt często, więc druga partia zakończyła się wyraźną wygraną Polek.

W trzecim secie od początku za Julię Lenik weszła Edyta Wacławczyk, która dała bardzo dobrą zmianę w meczu z Meksykiem. W meczu z Kanadą też nie zawiodła, tak jak i pozostałe siatkarki naszej kadry. Polki po nieco ponad siedemdziesięciu pięciu minutach gry zameldowały się wśród szesnastu najlepszych zespołów turnieju.

Polska – Kanada 3:0 (25:18, 25:18, 25:13)

Polska: Karolina Staniszewska, Julia Lenik, Oliwia Pietrzak, Natalia Kecher, Pola Janicka, Magda Stambrowska Klaudia Łyduch (L) oraz, Wiktoria Zagumny, Zofia Brzoza, Edyta Wacławczyk

Trener: Andrzej Peć

Kanada: Payton Lightfoot, Viktoria Wahlgren, Ava Ebert, Kylee Glanville, Lydia Johnson, Maryn Bolton, Brook Malek (L) oraz Tara Garvey, Kaiya Tyson, Olivia Boulding

Trener: Scott Koskie