MŚ JUNIORÓW: POLSKA - WŁOCHY 0:3

Polska przegrała z Włochami 0:3 (23:25, 21:25, 26:28) w drugim meczu grupy D mistrzostw świata juniorów, które rozgrywane są w Bahrajnie. To druga porażka biało-czerwonych w fazie grupowej turnieju. W czwartek Polacy ulegli Brazylii 1:3. W sobotę Polacy zagrają z Kanadą, początek spotkania o godzinie 18.00. Niestety polski zespół w dalszej części mistrzostw zagra o miejsca 9-16.

Pierwsza partia spotkania lepiej zaczęła się dla zespołu z Włoch, który dzięki mocnej zagrywce i dużej skuteczności w kontrataku objął prowadzenie 4:0. Polacy nie złożyli broni i jeszcze przed przerwą techniczną zniwelowali stratę do jednego oczka 8:7. W dalszej części seta Włosi odskakiwali na kilka oczek 12:9, a chwilę później Polacy wyrównywali wynik 13:14. Końcówka seta była zacięta, ale ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili włoscy siatkarze 25:23.

Po krótkiej przerwie podopieczni Michała Bąkiewicza na boisko wyszli z nową energią. Ręki w ataku nie zwalniał Remigiusz Kapica 7:4. Drużyna Włoch nie miała zamiaru łatwo się poddać. Chwilę po przerwie technicznej zniwelowali stratę do jednego punktu 10:11, a następnie objęli prowadzenie 17:16. Od tego momentu grę kontrolowali rywale biało-czerwonych, którzy tę partię wygrali pewnie 25:21.

Trzeci set to kopia wcześniejszego. W świetnym stylu rozpoczęła go Polska, która objęła prowadzenie 10:5. Z czasem Polacy zaczęli popełniać wiele prostych i niewymuszonych błędów 16:15 i 19:21. Końcówka tej partii była zacięta i wyrównana. Ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli ją reprezentanci Włoch 28:26.

Reprezentacja Polski w piątek poniosła drugą porażkę w grupie D i niestety w dalszej części turnieju powalczy o miejsca 9-16.

ŹRÓDŁO: PZPS.PL/EUGENIUSZ ANDREJUK, FOT. FIVB