MP MŁODZICZEK: ENERGA MKS SMS KALISZ MISTRZEM POLSKI 2020

W Grudziądzu dobiegły końca mistrzostwa Polski młodziczek. Mistrzem Polski 2020 został zespół Energa MKS SMS Kalisz.  Wicemistrzem kraju jest MKS Dwójka Zawiercie. Sponsorem turnieju finałowego był PKN ORLEN.

TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec pokonała w małym  finale UKS Volley 34 Łódź 2:1.

ENEA Energetyk Poznań wywalczył miejsce 5. MUKS Pasek Będzin zajął o lokatę 6. MUKS Joker  Świecie wywalczył lokatę 7. UKS Lider Konstantynów Łódzki zakończył rywalizację na miejscu 8.

Szczegóły turnieju:

Program MP młodziczek – Grudziądz 2020:

Mecz o miejsce 1.: Energa MKS SMS Kalisz – MKS Dwójka Zawiercie 2:0 (25:10, 25:19) - MVP: Oliwia Nastawska

Piątek, 25 września
Enea Energetyk Poznań – UKS Lider Konstantynów Łódzki 2:0 (25:14, 25:22)
UKS Volley 34 Łódź – Energa MKS SMS Kalisz 0:2 (16:25, 20:25)
MKS Dwójka Zawiercie – TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec 2:0 (25:22, 25:15)
MUKS Pasek Będzin – MUKS Joker  Świecie 2:1 (25:27, 25:17, 15:8)
UKS Lider Konstantynów Łódzki - Energa MKS SMS Kalisz 0:2 (9:25, 18:25)
Enea Energetyk Poznań - UKS Volley 34 Łódź 1:2 (20:25, 25:23, 13:15)
TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec - MUKS Joker  Świecie 2:1 (20:25, 25:18, 15:8)
MKS Dwójka Zawiercie - MUKS Pasek Będzin 2:0 (25:16, 25:17)

Sobota, 26 września:

UKS Volley 34 Łódź - UKS Lider Konstantynów Łódzki 2:1 (22:25, 25:23, 15:12)
Energa MKS SMS Kalisz - Enea Energetyk Poznań 2:0 (25:14, 26:24)
MUKS Pasek Będzin - TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec 1:2 (34:32, 19:25, 11:15)
MUKS Joker  Świecie - MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (20:25, 19:25)
mecz o miejsce 7.: UKS Lider Konstantynów Łódzki - MUKS Joker  Świecie 1:2 (25:21, 19:25, 12:15)
mecz o miejsce 5: Enea Energetyk Poznań - MUKS Pasek Będzin 2:0 (26:24, 25:15)
I półfinał: Energa MKS SMS Kalisz - TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec 2:0 (25:17, 25:20)
II półfinał: MKS Dwójka Zawiercie - UKS Volley 34 Łódź 2:0 (25:23, 25:20)

Niedziela, 27 września:

Mecz o miejsce 3.: TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec – UKS Volley 34 Łódź 2:1 (20:25, 25:12, 16:14)

Głównym partnerem wydarzenia oraz sponsorem młodzieżowych reprezentacji jest firma PKN ORLEN.

Źródło: pzps.pl/ Janusz Uznański - rzecznik PZPS, fot. Piotr Sumara