MISTRZOSTWA EUROPY U16: POLSKA - TURCJA 1:3

Kadra dziewcząt prowadzona przez Artura Wójcika od porażki z Turcją rozpoczęła mistrzostw Europy U16. Kolejnymi rywalkami naszych młodych siatkarek w fazie grupowej będą jeszcze  zawodniczki  Rosji, Węgier, Belgii i Czech.

Polska - Turcja 1:3 (22:25, 26:28, 25:18, 18:25)

W drugiej grupie zagrają; Słowacja (gospodarz), Włochy, Rumunia., Bułgaria, Serbia, Chorwacja. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinału.  Awans na ME U16 reprezentacja Polski wywalczyła w maju na turnieju kwalifikacyjnym w Wałbrzychu.

W pierwszym secie brzemienna w skutkach była seria Turczynek po której nasze siatkarki przegrywały 13:20. Tak wysokich strat nie udało się już nadrobić. W drugiej partii po wyrównanej grze doszło do końcówki granej na przewagi. Polki miały dwie piłki setowe przy prowadzeniu 25:24 i 26:25. Niewykorzystane szansy zemściły się, gdy Turczynki zdobyły trzy punkty dzięki atakom Lizy Safronowej. Trzeciego seta Polki zagrały dużo skuteczniej w ataku i bloku, w którym wygrały 5:0. Ostatni set był wyrównany do remisu po 8. Od tego momentu rywalki zdobywały punkty seriami i w efekcie wyraźnie wygrały tę partię i mecz.- Rozpoczęliśmy ten mecz bardzo nerwowo. Nie uniknęliśmy prostych błędów w pierwszym secie. W drugim było już lepiej, ale zabrakło trochę szczęścia w końcówce. Dziewczyny są bardzo niepocieszone po porażce, odbyliśmy już z nimi rozmowę. Jest to dla nas turniej na którym możemy się wiele nauczyć. Przed nami kolejne mecze i wierzę, że nasze zawodniczki pokażą dobrą siatkówkę - powiedział po meczu trener Artur WójcikW niedziele o 20.00 Polki zagrają z reprezentacją Rosji.