MISTRZOSTWA EEVZA W OLECKU: POLSKA - LITWA 3:0

Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo w rozgrywanych w Olecku mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) minikadetek z rocznika 2004 i młodszych. Po czwartkowym zwycięstwie 3:0 nad Estonią dziś podopieczne trenera Andrzeja Krokawiaka pokonały Litwę 3:0 (25:14, 25:12, 25:14).

Litwinki tylko na początku każdej partii próbowały dotrzymać kroku biało-czerwonym. Następnie w miarę upływu czasu przewaga polskiego zespołu stawała się wyraźna. Na starcie pierwszego seta rywalki nawet objęły prowadzenie. Polska szybko wyrównała i równie szybko uzyskała wyraźną przewagę.

Gospodynie mistrzostw EEVZA były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Mocnym elementem, szczególnie w pierwszym i drugim secie, była zagrywka. Mecz zakończyła asem Lenik.

- W porównaniu z meczem z Estonią dzisiaj było widać w naszej grze większą pewność siebie - mówił tuż po spotkaniu trener reprezentacji Polski Andrzej Krowiak, - Graliśmy już swoje warianty, wychodziły raz lepiej, a raz gorzej, ale cieszyła swoboda poczynań na boisku.

Wczorajszy rywal biało-czerwonych Estonia pokonała dziś Białoruś 3:0. - Okazuje się, że ta Estonia nie jest taka słaba i wyraźnie celuje w czołową czwórkę turnieju. Tym bardziej doceniamy czwartkowe zwycięstwo. Na naszych zgrupowaniach z każdym dniem zawodniczki podnosiły swoje umiejętności. Liczę, że tak będzie na tych mistrzostwach. W pierwszym i drugim secie meczu z Litwą nasza zagrywka była praktycznie bezbłędna. W trzecim trochę zepsuliśmy serwisów. Swoim zawodniczkom tłumaczę, żeby starały się zachować koncentrację nawet po bardzo łatwych zwycięstwach w jednym czy dwóch setach - podkreślił Andrzej Krowiak.

Polska: Janicka, Łagida, Stambrowska, Filip, Chorąża, Bartczak, Matysiak (L) - Lenik, Staniszewska, Gołębiowska, Bandurska

Litwa: Aurelija Zelvetyte, Danilovaite, Rauluseviciute, Armaityte, Emilija Zelvyte, Oblieniute, Kniazevaite (L) - Michneviciute (L), Mingailaite, Kulikian, Baseviciute, Jatkonyte, Jurgelenaite.

Źródło: pzps.pl/EUGENIUSZ ANDREJUK