MISTRZOSTWA EEVZA U17 DZIEWCZĄT: POLSKA - LITWA 3:0 (VIDEO)


Reprezentacja Polski kobiet U17 w czwartym meczu Mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) pokonała 3:0 (25:12, 25:13, 25:17) Litwę. Jutro ostatni mecz z Łotwą i dopełnienie formalności w kwestii awansu do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu. 

Podopieczne Krzysztofa Janczaka wygrały dotychczas wszystkie spotkania i nie oddały rywalom nawet jednego seta.

Patronem młodzieżowych reprezentacji Polski oraz programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest PKN ORLEN.

Polska – Litwa 3:0 (25:12, 25:13, 25:17) 

Mecz z Litwinkami od początku do końca był starciem do jednej bramki. Nasze kadrowiczki przewyższały rywalki umiejętnościami, a ich jedynym wrogiem były problemy z koncentracją, które co jakichś czas dawały o sobie znać. Całe spotkanie przebiegało jednak bez większych kłopotów. Podopieczne Krzysztofa Janczaka szybko budowały przewagę, którą były w stanie utrzymać, a chwilowe zrywy po drugiej stronie siatki, nie stwarzały zagrożenia, tym bardziej, że reprezentację Litwy dręczyły własne błędy. Tymczasem Polki dobrze wykorzystywały blok rywalek, a dodatkowo grały pewnie i konsekwentnie nie tylko w ataku, ale też w polu serwisowym, w którym nie bały się ryzykować.

Statystyki meczowe: POL_LTU.jpeg

Jutro ostatni krok – mecz z Łotyszkami. Awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy jest już jednak jedynie formalnością.   

Źródło: pzps.pl/ Anna Daniluk

  

    DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice