MISTRZOSTWA EEVZA CHŁOPCÓW U17: POLSKA - GRUZJA 3:0. POLACY Z AWANSEM NA ME!

Polska pokonała w Gori Gruzję 3:0 (25:5, 25:14, 25:9) w meczu ostatniego dnia mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) chłopców U17. Podopieczni trenera Artura Łozy wygrali wszystkie spotkania i zapewnili sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które w lipcu rozegrane zostaną w Podgoricy.  Zespoły z pozostałych miejsc zagrają w kwietniowych barażach.

Biało-Czerwoni małym nakładem sił wygrali ostatni mecz podczas mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA). W trzech setach pokonali Gruzję. W pierwszym i trzecim secie Polacy nie dali rywalom żadnych szans na nawiązanie walki.

Jedynie w drugiej partii Gruzini zdobyli kilka oczek po swoich udanych atakach. W polskiej drużynie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Bartek Chrzanowski i Jakub Gołąbek - obaj zdobyli po dwanaście punktów.