MICHAŁ BĄKIEWICZ: TERAZ PRECYZUJEMY TEMAT BUŁGARII


– Właśnie precyzujemy temat Bułgarii – powiedział trener reprezentacji Polski U19, która po zwycięstwie nad Iranem 3:1 awansowała do finału turnieju i w czwartek w meczu o złoty medal zagra z Bułgarią, która w półfinale wyeliminowała Rosję 3:2. Młodzi siatkarze Polski i Bułgarii spotkali się w mistrzostwach Europy i Biało-Czerwoni w walce o brązowy medal byli lepsi 3:1.

Młodzi polscy siatkarze w znakomitym stylu awansowali do decydującej rozgrywki. Dopiero dziś stracili pierwszego seta, ale jak mówi Michał Bąkiewicz, "to już wszystko historia." – Jutro przed nami najważniejszy mecz czempionatu. Tak jak do poprzednich podejdziemy maksymalnie skoncentrowani. Zespół bułgarski ma dużą siłę ofensywną. Znamy rywala z ostatnich mistrzostw Europy, z którym wygraliśmy walcząc o brąz – powiedział Michał Bąkiewicz.

Polski szkoleniowiec przypomniał, że jego zespół wygrał w turnieju w Teheranie kilka końcówek. – Jestem dumny ze swego zespołu, że był opanowany w sytuacjach bardzo trudnych. Zawodnicy zachowali zimne głowy i trzymali nerwy na wodzy. Trzeba też pamiętać, że w ćwierćfinale z Włochami Bułgarzy bronili piłki meczowe, a w półfinale z Rosją wyszli obronną ręką w tie-breaku. Nic tylko zapowiada się ciekawy finał – zapowiada Michał Bąkiewicz, wicemistrz świata z 2006 i mistrz Europy z 2009.

Mówiąc o półfinale z Iranem trener reprezentacji U19 powiedział, że "kosztował on dużo stresu." – Mieliśmy przewagę w bloku, w ataku było podobnie. Kłopoty sprawiała nam szybująca zagrywka zawodników Iranu, ale był to przede wszystkim efekt stresu – zakończył Michał Bąkiewicz.

Bułgaria w grupie zajęła drugie miejsce. Zadecydowała o tym porażka 1:3 z Rosją. W pozostałych spotkaniach ekipa Martina Stojewa wygrała po 3:0 z Tajlandią, Belgią i Kamerunem. Fazę pucharową Bułgarzy rozpoczęli od triumfu 3:0 nad Egiptem, a awans do półfinału zapewniło zwycięstwo nad Włochami 3:2.

Program meczów o medale - 2 września:

13.30 Iran - Rosja

16.30 Polska - Bułgaria

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. FIVB

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice