ME U21: POLSKA - TURCJA 3:0

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu mistrzostw Europy U21 pokonała 3:0 (25:22, 25:21, 25:20) Turcję. Biało-Czerwone mają komplet zwycięstw i w czwartek zagrają ostatnie grupowe spotkanie.

Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka w pierwszym spotkaniu czempionatu pokonały 3:0 Danię. Tym razem jednak przeciwniczki są zespołem z wyżej półki, dlatego od pierwszej do ostatniej piłki powinniśmy być świadkami wielkich emocji. Trzeba jednak przyznać, że Turczynki mają za sobą mały falstart, kiedy to przegrały pierwszą partię inauguracyjnego starcia z przeciętnymi Izraelkami.

Polska - Turcja 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

Biało-czerwone od samego początku prezentowały lepszą grę od rywalek, które tego dnia miały duże problemy w ofensywie. Pierwsza partia to przede wszystkim wspaniała dyspozycja Polek w bloku, który jeszcze bardziej komplikował sytuację Turczynek. W tym elemencie szczególnie wyróżniła się Sonia Stefanik.

Druga odsłona także padła łupem podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka, które utrzymały dobrą jakość na siatce, a także dokładały punkty w polu serwisowym. Swoją obecność na zagrywce zaznaczyły Dominka Pierzchała, Martyna Borowczak oraz Martyna Łazowska. Po drugiej stronie siatki nie brakowało błędów, choć i tak to reprezentacja Polski podarowała przeciwniczkom więcej „oczek”.

W trzeci i ostatnim secie tego starcia reprezentacja Polski wykorzystała niemoc Turczynek i odważnie zmierzała po komplet punktów w tym spotkaniu. Autowa zagrywka, przerwała dobrą passę rywalek w końcówce i tym samym zamknęła mecz.

W czwartek Polki czeka ostatni mecz grupowy z Izraelem. Wtedy też kto i z którego miejsca awansuje do półfinałów turnieju.

Polska: Pierzchała (7), Borowczak (13), Łazowska (4), Stefanik (4), Łyduch (L), Piasecka (11), Drużkowska (14) – Kuligowska, Orzoł.

Źródło: pzps.pl/ ANNA DANILUK, FOTO: CEV