ME U19: POLSKA - SŁOWENIA 3:0

Polska wygrała ze Słowenią 3:0 (25:23, 25:17, 25:22) w trzecim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 19, które od soboty są rozgrywane w Skopje, w stolicy Macedonii Północnej. Biało-Czerwone na inaugurację pokonały Grecję 3:0. W drugim spotkaniu musiały uznać wyższość Włoch 0:3. Wtorek będzie dniem przerwy w zmaganiach czempionatu Starego Kontynentu.

- Jak zawsze na turniejach, trzeba bardzo szybko zapomnieć o poprzednim meczu i skupić się na kolejnym, czyli Słowenii. Po jego zakończeniu, myślę że przyjdzie czas ma bardzo istotny moment na regenerację i zebranie sił na kolejne, ciężkie mecze. Mam nadzieję, że uda się wyjść na spacer i zwiedzić trochę Skopje, a wieczorem obejrzeć mecz Polaków z USA podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce - powiedziała Barbara Latos, przyjmująca reprezentacji Polski przed poniedziałkowym spotkaniem ze Słowenkami.

Pierwszą partię spotkania od błędu w polu serwisowym rozpoczęła Pola Janicka. Kolejne akcje drużyny grały punkt za punkt 5:6. Do końca tej premierowej odsłony żadnej drużynie nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi punktowej 15:15. W polskim zespole bardzo dobrze w ataku spisywała się Latos 19:18. W końcowej fazie chłodną głowę zachowały Polki 25:23. W ostatnim zagraniu Martyna Podlaska zapunktowała blokiem.

Podopieczne Wiesława Popika poszły za ciosem. W kolejnym secie szybko wyszły na dwupunktowe prowadzenie. W polu serwisowym dobrze sobie radziła Natalia Kecher 6:4 oraz Olga Musiał 9:4. Słowenki nie potrafiły w tym fragmencie gry znaleźć skutecznego sposobu, żeby zatrzymać Biało-Czerwone 6:12. Polska drużyna punktowała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 18:10. Co prawda, reprezentacja Słowenii odrobiła kilka oczek straty 17:23. Jednak ostatnie słowo w tym secie należało do polskich zawodniczek 25:17. Tę partię asem serwisowym zakończyła Janicka.

Set numer trzy miał zupełnie inny przebieg. Już na początku serią świetnych serwisów popisała się Neja Cizman 6:1. Reprezentacja Polski nie miała zamiaru się poddać. Równie dobrą dyspozycją w polu serwisowym odpowiedziała Natalia Bandurska 9:9. W dalszej części Polki zdołały zbudować sobie przewagę 12:9. Nasz zespół do końca tej części meczu utrzymał odpowiednią koncentrację i pewnie wygrał tego seta 25:22 oraz cały mecz 3:0.

Polska: Karolina Staniszewska, Pola Janicka, Natalia Kecher, Rozalia Moszyńska, Olga Musiał, Barbara Latos, Magda Kubas (L) oraz Klaudia Łyduch (L), Martyna Podlaska, Wikotria Szewczyk, Natalia Bandurska;
Słowenia: Selena Leban, Ula Gorjup, Isa Ramić, Nika Milosić, Tia Koren, Neja Vidali, Urska Cikać (L) oraz Zana Godec, Neja Cizman, Zana Ivana Haluzan Sagadin.