ME U19: POLSKA - BUŁGARIA 3:0

Polska pokonała w Osijeku Bułgarię 3:0 (25:19, 25:23, 25:17) w meczu o piąte mistrzostw Europy juniorek. Złoty medal zdobyła Turcja po zwycięstwie nad Serbią 3:2 (25:17, 16:25, 23:25, 25:16, 15:8). Trzecia była Białoruś po wygranej z Francją 3:1.

Polski zespół pewnie wygrał pierwszego seta. Początek był wyrównany (8:7), ale z czasem biało-czerwone uzyskały wyraźną przewagę (16:12). Druga partia była bardziej wyrównana. Początkowo inicjatywa należała do podopiecznych trenera Wiesława Popika, które prowadziły 8:6 i 16:13. Bułgarki wyrównały (23:23), ale dwie ostatnie akcje należały do polskich siatkarek. Gra w trzecim secie znowu przebiegała pod dyktando polskiego zespołu. Mocnym punktem biało-czerwonych był m.in. blok. Tym elementem nasze siatkarki zdobyły osiem punktów przy trzech rywalek.

Z powodu pandemii koronawirusa z udziału w ME U19 zrezygnowały zespoły Niemiec, Rosji i Włoch.