ME U18: POLSKA - CZECHY 3:0

Polska pokonała w Lecce Czechy 3:0 (25:21, 25:22, 25:11) w meczu grupy II mistrzostw Europy juniorów młodszych. W kolejnym spotkaniu biało-czerwoni zagrają 7 września z Niemcami (początek 17.30).

W pierwszym secie gra polskiego zespołu była nierówna. Po dobrych fragmentach następowały przestoje i seryjne straty punktów. Biało-czerwoni objęli prowadzenie 6:3, by niebawem przegrywać 9:10. W kolejnych akcjach Polacy znów nadawali trzon rywalizacji i uzyskali przewagę 22:17. Czesi zdobyli kolejne cztery punkty, ale odpowiedź zespołu trenera Michała Bąkiewicza była znakomita i pewna wygrana w końcówce.

Do połowy drugiego seta gra była wyrównana (14:14). Następnie Polacy uzyskali dwupunktową przewagę i długo ją utrzymali (20:18, 24:22). Zasłużenie obejmując prowadzenie w meczu. Po dziewięć uzyskanych punktów po dwóch partiach mieli Jakub Olszewski i Kamil Szymendera. Biało-czerwoni lepsi byli w bloku 4-1 i mieli jednego asa.

Gra w trzecim secie przebiegała już przy wyraźnej dominacji polskiego zespołu, który szybko uzyskał 10 punktów przewagi (16:6).

W pierwszym spotkaniu tej grupy Niemcy pokonały Białoruś 3:2 (22:25, 25:20, 25:23, 22:25, 15:10).

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV