ME U18: POLKI POZNAŁY GRUPOWE PRZECIWNICZKI


Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) kontynuuje losowania grup tegorocznych młodzieżowych czempionatów Starego Kontynentu. W piątek w Luksemburgu rozlosowano grupy mistrzostw Europy do lat 18 dziewcząt, które od 1 do 13 lipca rozgrywane będą w Rumunii i Grecji.
 
W Mistrzostwach Europy U18 dziewcząt, których gospodarzami będzie rumuński Blaj i grecki Heraklion na Krecie będzie rywalizować 16 reprezentacji, które zostały podzielone na dwie grupy. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów, a następnie zmierzą się w meczach medalowych. Decydujące spotkania będą rozgrywane w Rumunii.
 
Polki zagrają w Grupie II, która swoje mecze będzie rozgrywać właśnie w Grecji, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z GreczynkamiTurczynkamiBułgarkamiNiemkamiWęgierkamiFinkami i Litwinkami - te ostatnie już napisały historię swojego kraju, gdyż są pierwszą reprezentacją swojego kraju, która wystąpi w turnieju finałowym młodzieżowych mistrzostw Europy. Biało-Czerwone prowadzone przez trenera Marcina Orlika kwalifikację na #EuroVolleyU18W wywalczyły w listopadzie ubiegłego roku wygrywając Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) w łotewskim Dyneburgu.
 
W Grupie I w Rumunii będą rywalizować reprezentantki gospodarzy - Rumunki, Włoszki, Serbki, Słowenki, Holenderki, Chorwatki, Belgijki i Hiszpanki.
 
u18w 2024 dol pools
 
Przed dwoma laty w odpowiadających obecnej kategorii U18 mistrzostwach U17 triumfowały Włoszki przed Turczynkami i Niemkami.

Źródło: pzps.pl/ Martyna Szydłowska/ CEV
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice