ME U17M: POLSKA - FRANCJA 3:0

Po dniu przerwy reprezentacja Polski U17 prowadzona przez trenera Artura Łozę powróciła na boisko w Podgoricy, aby odnieść swoje kolejne zwycięstwo w mistrzostwach Europy do lat 17. Biało-Czerwoni w środę pokonali Francuzów w trzech setach i wciąż liczą się w walce o awans do strefy medalowej. Kluczowe będą wyniki ostatnich grupowych spotkań. Polacy w swoim ostatnim meczu podejmą niepokonanych jak dotąd Włochów.

Środowe spotkanie było bardzo ważne dla losów obydwu drużyn - zwycięstwo pozwalało zachować szansę na walkę o awans do półfinałów, czyli strefy medalowej. Francuzi na swoim koncie mieli już porażki z Hiszpanią i Włochami, a Biało-Czerwoni rozpoczęli swoją kampanię w stolicy Czarnogóry od porażki 1-3 z Hiszpanami, notując w kolejnych spotkaniach same zwycięstwa. Polacy pewnie rozpoczęli spotkanie, pewnie wygrywając pierwszą odsłonę spotkania z Trójkolorowymi 25:17 za sprawą wysokiej skuteczności w ataku (67%).

Drugi set był niezwykle wyrównany. Francuzi świetnie grali blokiem - 4 punkty w tym elemencie. Liderami Trójkolorowych byli Andrej Jokanovic i Clement Fabrowski, jednak ostatecznie to nasi zawodnicy rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść 27:25. Rywale Polaków nie mogli otrząsnąć się po przegranej drugiej partii, co widocznie wpłynęło na ich dyspozycję w trzeciej odsłonie, która przebiegała kompletnie pod dyktando Polaków i która zakończyła się wynikiem 25:15. Biało-Czerwoni dominowali we wszystkich elementach i w tej odsłonie blok był atutem naszej drużyny (3 punkty zdobyte bezpośrednio blokiem). Ponownie fenomenalnie na boisku spisywał się Oskar Trawka, który w tym spotkaniu zdobył 19 punktów (2 asy, 17 ataków) notując 77% skuteczności w ataku!

Kwestia awansu do najlepszej czwórki jest wciąż otwarta, jednak przed Polakami niełatwe wyzwanie, gdyż w ostatnim meczu fazy grupowej podejmą niepokonanych Włochów - którzy dwa ze swoich zwycięstw odnieśli w tie-breaku, a jeszcze dzisiaj zmierzą się z Czechami. Hiszpanie w drodze po awans zagrają z Serbami.

Polska - Francja 3:0 (25:17, 27:25, 25:15)

Polska: Igor Nurkiewicz, Patryk Dudek, Oskar Trawka, Jakub Szczurowski, Marcel Kiciński, Filip Falkowski, Jakub Olejniczak (L), Maksymilian Durski, Bartosz Chrzanowski, Wojciech Olejniczak, Maksymilian Łysoń, Maciej Korona, Maciej Chwalba (L), Krzysztof Pietruszewski

Francja: Pierre Delaport, Alexandre Ferdani, Guillaume Respaut, Andrej Jokanovic, William Laplace, Clement Fabrowski, Ewen Renevot (L), Eliot Brunet (L), Noa Duflos-Rossi, Guilhaume Doumenjou, Theo Martzluff, Titouan Guillemot, Sadjhy Crane, Mathys Lapierre

Tabelę oraz wyniki wszystkich spotkań można znaleźć tutaj.

Źródło: pzps.pl/ Martyna Szydłowska, fot. CEV