ME U17: POLSKA - SERBIA 3:1

Po dwóch dniach zmagań w grupie II mistrzostw Europy U17 rozgrywanych w Tiranie sześć zespołów miało  identyczny bilans – jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W swoim  trzecim spotkaniu Polacy pokonali Serbów 3:1.

Polska – Serbia 3:1 (25:22, 25:23, 20:25. 25:21)

Początek spotkania był wyrównany. Serbowie wypracowali pierwszą wyższą przewagę 11:15 w jednym ustawieniu. Nasi siatkarze zdołali dogonić rywali i doprowadzić do remisu po 20. Bohaterem końcówki był Mateusz Jańczyk, który zagrywką zdobył kluczowe punkty. On też rozpoczął skutecznym atakiem i dwoma asami drugą partię, która przez dłuższy czas była pod kontrolą naszych siatkarzy. Polacy utrzymywali dwu-trzypunktową przewagę do szesnastego punktu. Później Serbowie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Dwa ostatnie punkty zdobyli: Jakub Nowak blokiem i kontratakiem Bartłomiej Portykus. Trzeci set od początku toczył się pod dyktando Serbów, którzy utrzywali bezpieczną dla nich przewagę. Po przerwie sygnał do ataku dał ponownie Mateusz Jańczyk., który atakiem i serią serwisów dał czteropunktowe prowadzenie. Polacy utrzymywali dobry rytm, nie dopuszczając rywali bliżej niż na cztery punkty. Serbowie obronili pięć piłek meczowych, za szóstym razem Matija Milanovic zepsuł zagrywkę. Jutro dzień przerwy, w środę nasi siatkarze zagrają o 15.00 z reprezentacją Czech.