ME U17: POLSKA – BUŁGARIA 3:0

Reprezentacja Polski pokonała 3:0 (25:18, 25:18, 25:15) Bułgarię w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U17. Wygrana nad Bułgarami pozwoliła Polakom objąć prowadzenie w grupie.

Polska – Bułgaria 3:0 (25:18, 25:18, 25:15)

W ostatnim meczu fazy grupowej reprezentacja Polski U17 spotkała się z Bułgarią. Dotychczas Biało-Czerwoni ulegli Włochom w swoim pierwszym starciu czempionatu. Potem było tylko lepiej, a zwycięską passę skutecznie podtrzymywali. Mimo to nasi kadrowicze nie mogli być pewni awansu i w ostatnim spotkaniu musieli wygrać w jakimkolwiek stosunku setów.

Od początku do końca spotkania z Bułgarami Polacy dominowali na boisku. W pierwszej odsłonie mogliśmy oglądać koncert gry w bloku, który przyniósł aż 6 bezpośrednich punktów. Połowę z „oczek” zanotował Wiktor Gołębiowski. Tę część meczu nasi młodzi siatkarze wygrali 25:18.

W drugiej partii podopieczni Konrada Copa przewyższali rywali w ataku i to pozwoliło im zapisać kolejnego seta na swoim koncie. Liderem w tym elemencie był Artur Brzostowicz. Wynik – identyczny jak w poprzedniej odsłonie.

Trzeci set był tylko formalnością. Biało-Czerwonym wychodziło wszystko – od świetnych zagrywek (4 bezpośrednie punkty), przez szczelne bloki, aż po bardzo dobrą grę w ataku. Dalsza świetna gra Brzostowicza, wspieranego przez kolegów zamknęła mecz w regulaminowych trzech partiach. Najlepiej punktującym był wychwalany już Artur Brzostowicz (14 „oczek”), a tuż za nim uplasował się Stanisław Chaciński (12 punktów).

Błyskawiczna wygrana nad Bułgarami pozwoliła awansować naszym kadrowiczom w tabeli. Tym samym zmagania grupowe zakończyli oni na 1.miejscu grupy II i dzięki temu uniknęli niepokonanej Rosji w półfinale. Rywalem Polaków będzie Słowenia z bilansem 3 wygranych i 2 przegranych. Mecz z udziałem Polaków w sobotę 17 lipca (początek: 19:30).

Źródło: pzps.pl/ Anna Daniluk, fot. CEV