ME U17: POLSKA – AUSTRIA 3:1

Reprezentacja Polski minikadetów pokonała 3:1 (25:27, 25:15, 25:15, 25:17) Austrię w kolejnym spotkaniu mistrzostw Europy U17.

Polska – Austria 3:1 (25:27, 25:15, 25:15, 25:17)

Pierwszy set spotkania był niezwykle wyrównany. Obie drużyny miały problemy w ataku, jednak niestety więcej punktów własnymi akcjami tracili Biało-Czerwoni. Błędy w polu serwisowym i w ofensywie ważyły wiele i tę odsłonę, na przewagi wygrała Austria, której najmocniejszym punktem była stabilna gra w przyjęciu.

Druga odsłona przyniosła znaczną poprawę polskiej ofensywy, a rozgrywający – Mateusz Szpernałowski umiejętnie rozdzielał piłki do swoich kolegów. Cztery skuteczne bloki i dwie punktowe zagrywki przy przeciętnej grze rywali pogłębiły i tak widoczne różnice, a podopieczni Konrada Copa wygrali wysoko 25:15.

Trzecia partia zakończyła się takim samym wynikiem. Polscy siatkarze jeszcze bardziej zwiększyli swoją skuteczność w ataku (62-procent), a liderem w tej części meczu był Bartłomiej Portykus, który skończył 6 z 6 piłek. Przyjmujący dołożył jeszcze skuteczny blok i punktowy serwis.

W ostatnim, czwartym secie Polacy podtrzymali bardzo dobrą grę i pewnie zmierzali w stronę zwycięstwa. W całym spotkaniu nasi kadrowicze zanotowali 11 punktowych i aż 9 asów serwisowych. Najskuteczniejszymi zawodnikami w reprezentacji Polski byli Bartłomiej Potrykus (18 punktów) i Artur Brzostowicz (17 punktów).

Źródło: pzps.pl/ Anna Daniluk, fot. CEV