ME U16: POLSKA - BELGIA 3:0

Wtorek, który był dniem przerwy w rozgrywanych na Węgrzech i Słowacji mistrzostwach Europy U16 dziewcząt bardzo dobrze wpłynął na nasze młode siatkarki. Podopieczne trenera Artura Wójcika pokonały Belgię 3:0.

Polska - Belgia 3:0 (25:18, 25:18, 25:15)

Polki prowadziły od pierwszej akcji meczu, w której punkt atakiem zdobyła Anna Fiedorowicz. Nasza przyjmująca grająca w parze z równie skuteczną Zofią Sobanty wzięły na siebie w tym meczu odpowiedzialność za atak. Jedynie w trzecim secie, w którym trener Wójcik dał zagrać zawodniczkom rzadziej występującym na boisku rywalki początkowo  prowadziły. Nie trwało to jednak długo, a partia zakończyła się najwyższą różnicą punktową na korzyść naszych siatkarek. Polki zaimponowały skuteczną zagrywką zdobywając w tym elemencie 12 punktów w meczu. Jutro o 20.00 ostatni mecz grupowy z reprezentacją Czech.