ME MINIKADETÓW: POLSKA WYGRAŁA Z CZECHAMI 3:0 I JEST W PÓŁFINALE

Polska pokonała Czechy 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)  w meczu piątej i ostatniej kolejki spotkań fazy grupowej mistrzostw Europy minikadetów w Sofii. Biało-czerwoni zajęli w tabeli grupy II pierwsze miejsce i awansowali do półfinału.

Czesi przed spotkaniem mieli już zapewniony awans do półfinału. Polacy potrzebowali wygrania dwóch setów. Podopieczni trenera Ariela Fijoła zrealizowali ten cel bez problemu. Stosunkowo łatwo wygrali dwie pierwsze partie.W całym meczu zaprezentowali dobre rzemiosło, będąc zespołem lepszym w podstawowych siatkarskich elementach jak zagrywka czy blok. Biało-czerwoni popełnili też mniej błędów.

W pierwszym secie rywale prowadzili 20:17. Polacy zdobyli kolejno cztery punkty. W fragmencie gry wyróżnił się m.in. Piotr Śliwka. Jego taktyczny flot mocno utrudnił  czeskim siatkarzom przeprowadzenie akcji ofensywnych. Końcówka została pewnie wygrana przez podopiecznych trenera Ariela Fijoła.

W drugim secie czeski zespół prowadził 8:4, a w jego połowie było 16:15 dla biało-czerwonych. I tym razem polski zespół w znakomitym stylu rozstrzygnął drugą część seta.

ME minikadetów rozgrywane są po raz drugi. Młodzi polscy siatkarze spisują się w nich znakomicie. W fazie grupowej odnieśli cztery zwycięstwa i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. Ich rywalem w walce o finał będzie Bułgaria lub Francja.

Źródło: pzps.pl/ Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV