ME MINIKADETÓW: POLSKA - WŁOCHY 1:3

Polska przegrała z Włochami 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 23:25) w pierwszym meczu grupy B mistrzostw Europy U17, które w sobotę rozpoczęły się w stolicy Bułgarii. W niedzielę biało-czerwoni zagrają z Rosją. Początek spotkania o godzinie 16.30.

Mecz lepiej rozpoczęli Włosi, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Trzypunktowa różnica utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej. Polacy doprowadzili do remisu po 12, pierwszy raz wyszli na prowadzenie 15:14. Nasi młodzi siatkarze powiększali przewagę i pewnie wygrali pierwszego seta.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a na tablicy wyników najczęściej był remis. Przy stanie po 15 Włosi zdobyli dwa punkty z rzędu. Polacy odzyskali prowadzenie 21:20, ale to do ich rywali należała końcówka, którą wygrali dwoma punktami.

Trzeciego seta reprezentanci Polski rozpoczęli od prowadzenia 6:3 i 8:7. Włosi doprowadzili do remisu po 11, a po wyrównanym okresie gry odskoczyli na 18:21. Podopieczni trenera Ariela Fijoła nie zdołali odrobić strat i przegrali do 20.

Po przerwie Polacy ponownie rozpoczęli od prowadzenia 3:1. I kolejny raz Włosi szybko odrobili straty doprowadzając do remisu po 8. Nasi siatkarze odzyskali dwupunktową przewagę, którą utrzymywali w kolejnych akcjach. Było już 15:12, ale po chwili i kilku błędach przegrywaliśmy 16:17. Włosi nie pozwolili odebrać sobie prowadzenia i mimo ofiarnej gry Polaków zakończyli czwartego seta i mecz.

Reprezentacja Polski: Kubicki, Olszewski, Nowik, Szymendera, Górowski, Szafrański, Hawryluk (L) oraz Śliwka, Pacholski, Czerwiński, Pakos, Kędzierski (L)  trener Ariel Fijoł

Źródło: pzps.pl/MARIUSZ SZYSZKO - FOT. CEV