ME MINIKADETÓW: POLSKA - ROSJA 3:0, WYPOWIEDZI


Polska wygrała z Rosją 3:0 (25:13, 25:22, 25:23) w drugim meczy grupy II mistrzostw Europy U17 rozgrywanych w Sofii. W poniedziałek o 13.00 nasi siatkarze zagrają z Portugalią. 

Polacy rozpoczęli od prowadzenia 5:1. Na drugiej przerwie technicznej przewaga wynosiła już siedem punktów. Nasi młodzi siatkarze pewnie wygrali pierwszą partię.

W drugim secie do przerwy technicznej zespoły grały punkt za punkt z przewagą naszej reprezentacji. Po powrocie na boisko Rosjanie odebrali Polakom prowadzenie i powiększyli je do 13:16. Po przerwie nasi siatkarze odrobili straty i doprowadzili do remisu po 17, a po kilku udanych akcjach wyszli na prowadzenie 21:18. Trzypunktową przewagę utrzymali do końca.

Po przerwie Nasi siatkarze dzięki dobremu blokowi wyszli na prowadzenie 4:2, które stracili po zablokowanym ataku na 8:9. Gdy nasi siatkarze wyszli na prowadzenie 13:11 trener Rosjan poprosił o czas, który zadziałał, bo po chwili było po 14. Polacy odzyskali prowadzenie 17:14, by po chwili ponownie remisować 18:18. Nasi reprezentanci zachowali koncentrację do końca i wygrali po pierwszej piłce meczowej. 

Nasi młodzi siatkarze po zwycięstwie nad Rosją pozostają w grze o medale mistrzostw Europy U17, które rozgrywane są w Sofii.
 
Jakub Olszewski, kapitan reprezentacji Polski.- Podeszliśmy do tego meczu bardzo zmotywowani, wiedzieliśmy o co gramy. Wczoraj trenerzy nam powtarzali, że porażka z Włochami nas nie skreśla i turniej trwa dalej, a my przyjechaliśmy grać tutaj o medale i absolutnie nie możemy się zdeprymować ani podłamać wczorajszym niepowodzeniem. Nie spodziewaliśmy, że  pierwszy set pójdzie tak gładko, ale wyszliśmy na boisko bardzo zmotywowani. Rosjanie są słabi psychicznie i jak zaczynają przegrywać, to rozjeżdżają się jako drużyna, a my to wykorzystaliśmy, bo jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Naszą siłą jest drużynowość, każdy na boisku jest tak
samo ważny i cały czas się wspieramy. Jutro mecz z Portugalią,. Nie obawiamy się ich i podejdziemy do meczu równie zmotywowani co dzisiaj, a zwycięstwo nad Rosjanami nas dodatkowo podbudowało, tak że oby tak do końca-.  Polacy zagrają dzisiaj z Portugalią o 14.00.

Reprezentacja Polski: Kubicki, Olszewski, Nowik, Szymendera, Górowski, Szafrański, Hawryluk (L) oraz Śliwka trener Ariel Fijoł 

Statystyki meczowewww.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=36798 

Wyniki ME:

13.07.2019

Grupa I

Białoruś – Francja 0:3

Bułgaria – Rumunia 3:0

Finlandia – Turcja 0:3

Grupa II

Włochy – Polska 3:1

Portugalia – Grecja 3:0

Czechy – Rosja 3:1

 

14.07.2019

Grupa I

Francja – Rumunia 3:0

Turcja – Bułgaria 2:3

Białoruś – Finlandia g.20.00

Grupa II

Włochy – Portugalia 2:3

Polska – Rosja 3:0

Grecja – Czechy g.20.00

Źródło: pzps.pl/ Katarzyna Porębska, fot. FIVB

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice