ME MINIKADETÓW: POLSKA - GRECJA 3:1

Polska pokonała Grecję 3:1 (25:13, 23:25, 25:17, 25:18) w meczu czwartej kolejki spotkań mistrzostw Europy minikadetów w Sofii.

Po dniu przerwy została wznowiona rywalizacja w czempionacie U17. Po trzech spotkaniach Polska z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki zajmowała drugie miejsce. Dzisiejszy rywal biało-czerwonych przegrał wszystkie trzy spotkania i plasował się w tabeli grupy na szóstej, ostatniej pozycji.

Polska była faworytem dzisiejszego spotkania i wywiązała się z tej roli. Podopieczni trenera Ariela Fijoła pewnie wygrali pierwszego seta. W drugim długo prowadzili m.in. 8:5 i 16:11. Jednak nie potrafili utrzymać poziomu gry i przegrali w końcówce. 

Do połowy trzeciej partii inicjatywę mieli Grecy - 6:8, 14:16 i w dalszej części dominowali już biało-czerwoni, oddając rywalom tylko jeden punkt. Czwartego seta polski zespół również pewnie wygrał.

Szczegółyhttps://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=36804

Pkt po pkthttps://cevlive.cev.eu/DV_LiveScore.aspx?ID=36804

Źródło: pzps.pl/Eugeniusz Andrejuk, fot: CEV

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice