ME JUNIORÓW: POLSKA - BELGIA 2:3

W Czechach trwają mistrzostwa Europy mężczyzn do lat 20. Prowadzona przez Sebastiana Pawlika reprezentacja Polski ma już za sobą dwa spotkania fazy grupowej: sobotnią wygraną 3:0 z Serbią i niedzielną przegraną 0:3 z faworytami turnieju - Włochami. Dzisiaj mimo prowadzenia 2:0 w setach nasi młodzi siatkarze przegrali z Belgami po tie-breaku (29:27. 25:22, 16:25, 23:25, 8:15).

W pierwszym secie już tradycyjnie zobaczyliśmy zaciętą końcówkę. Polacy roztrwonili czteropunktową przewagę, którą wypracowali na początku. W ostatnich akcjach Belgowie nie wykorzystali kilku szans, a seta zakończył blokiem Michał Gierżot.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Trwała wyrównana gra, Polacy przełamali przeciwnika w okolicach 15 punktu. Ważne akcje skończył środkowy - Adrian Markiewicz.

Trzecia partia od początku przebiegała pod dyktando Belgów. Nasi rywale górowali w każdym elemencie. Niepokojąco spadła skuteczność ataku naszych młodych siatkarzy, którzy zawodzili też na zagrywce.

Gdy przy zagrywce Jakuba Czerwińskiego Polacy wyszli na prowadzenie 15:11 wydawało się, że mecz jest nasz. Niestety Belgowie nie zwiesili głów i dzięki dobrej grze blokiem doprowadzili do tie-breaka.

W ostatniej partii nasi rywale nie spuścili z tonu, grali z polotem i wiarą w zwycięstwo. Nasi siatkarze popełniali błędy w ataku. Przy stanie 2:6 trener Sebastian Pawlik poprosił o przerwę. Belgowie blokiem zdobyli punkt na  3:8 i zespoły zmieniły strony boiska. Przy zagrywce Jakuba Durskiego Polacy nie wykorzystali kontrataku na 8:9. To był kluczowy moment tej partii. Belgowie wygrali drugiego tie-breaka z rzędu w turnieju. Jutro dzień wolny.