ME JUNIOREK MŁODSZYCH: POLSKA - RUMUNIA 3:0

Reprezentacja Polski juniorek młodszych rozegrała w poniedziałek w Podgoricy (Czarnogóra) swój ostatni mecz fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 17, pokonując 3:0 reprezentację Rumunii.

Lepsze wejście w mecz miały zawodniczki z Polski, ale Rumunkom udało się dość szybko wyjść na prowadzenie i przez większość seta ich nawet 6-punktowa przewaga zdawała się być bezpieczna. Biało-Czerwone nie dały jednak za wygraną, doprowadziły do wyrównania przy 21. punkcie i nie wypuściły już szansy z rąk, wygrywając 25:23.

Zawodniczki z Rumunii podrażnione skradzionym setem zaczęły od prowadzenia w drugiej odsłonie, ale szybko utraciły je na rzecz zdecydowanie skuteczniejszych Polek, które wypadały lepiej w większości elementów gry. Rumunki zgubiły gdzieś po drodze swój rytm, zagrywkę, i nie były w stanie odwrócić losów tego seta, przekuwając na własną korzyść błędy, które zdarzały się po polskiej stronie.

Przebieg trzeciego seta był podobny do poprzedniego, z niezłym początkiem Rumunii i dyktowaniem warunków przez Polskę w miarę postępu gry, tym razem jednak dominacja Biało-Czerwonych była jeszcze wyraźniejsza, a przeciwniczki nadal nie mogły znaleźć sposobu na doskonale radzące sobie Polki, które dość szybko doprowadziły do swojej pierwszej wygranej w turnieju.

Zwycięstwo z Rumunią przesuwa Polskę na trzecie miejsce w tabeli grupy II, na którym powinna pozostać, jeśli w jutrzejszych meczach przeciwko Białorusi i Rumunii swoją dotychczasową, dobrą dyspozycję utrzymają reprezentację Serbii i Rosji. Zespoły z miejsc 3. i 4. w będą grały ze swoimi odpowiednikami z grupy I w półfinałach o miejsca 5-8. Piąta - ostatnia reprezentacja skończy turniej wraz na rundzie grupowej.

Polska - Rumunia 3:0 (25:23, 25:19, 25:17)

Polska: Julia Lenik, Karolina Staniszewska, Patrycja Łagida, Magda Stambrowska, Edyta Wacławczyk, Pola Janicka, Magda Kubas (L)
Trener: Andrzej Peć

RumuniaDenisa Stefania Cheluta, Tara Anamaria Cristea, Iarina Luana Axinte, Lidia Paula Partnoi, Andra Dariana Badiu-Savu, Teodora Elena Iancu, Alexandra Gabriela Ion (L) oraz Beatrice Iliescu, Maria Daniela Nemes, Timea Alida Galfalvi, Eva Vizitiu i Mara Teodora Bratu
Trener: Marius Macarie