ME JUNIOREK MŁODSZYCH: POLSKA – ROSJA 1:3

Meczem z Rosjankami siatkarki reprezentacji Polski juniorek młodszych rozpoczęły Mistrzostwa Europy U17 rozgrywane w Podgoricy, stolicy Czarnogóry. Start nie był pomyślny. Nasza młoda kadra przegrała 1:3.

Podopieczne Andrzeja Pecia wejście w mecz miały imponujące. Polki szybko uzyskały wysoką, ale wcale jeszcze nie bezpieczną przewagę. Cztery, pięć punktów zapasu topniało do dwu. Szczególnie niebezpieczne było to na finiszu seta, ale nasze siatkarki wytrzymały presję i zdobyły set otwarcia.

W drugiej odsłonie to zespół przegrany nabrał wigoru. Rosjanki w połowie seta niemal przełamały nasze siatkarki. Biało-czerwone nie pasowały. Dwukrotnie były na styku (16:17, 19:20), ale ostatni akord drugiej partii należał do rywalek.

W trzecim secie początkowa przewaga Rosjanek była wyraźna. Z czasem nasz zespół nieco zniwelował straty (22:20), ale na odwrócenie losów partii było za późno.

Czwarta odsłona zakończyła spotkanie. Rosjanki były już w tej partii mocno ośmielone i pewne siebie.

Polska – Rosja 1:3 (25:23, 21:25, 21:25, 16:25)

Polska: Julia Lenik, Karolina Staniszewska, Wiktoria Zagumny, Patrycja Łagida, Magdalena Stambrowska, Edyta Wacławczyk, Klaudia Łyduch (L) – Zofia Brzoza, Patrycja Majos, Natalia Kechern, Pola Janicka, Magdalena Kubas (L)
Trener: Andrzej Peć

Rosja: Natalia Suworowa, Irina Artuchina, Alina Popowa, Arina Fedotowcewa, Oksana Szwydkaja, Viktoriia Kobzar, Weronika Dumrauf (L) – Wictoria Demidowa, Dinara Sabitowa, Anastasiia Żabrowa, Daria Zamanskaja, Anna Chabibrachinowa (L)