KWALIFIKACJE DO ME U16: POLSKA POZA BURTĄ

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 (16:25, 12:25, 25:15, 20:25) z Niemcami w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy U-16 rozgrywanego w Twardogórze. To właśnie kadra Niemiec wywalczyła awans do czempionatu.

Od początku pierwszego seta widać było, że niemiecki zespół jest niezwykle skoncentrowany i z maksymalnym skupieniem konstruuje każdą pojedynczą akcję. Takie podejście mentalne sprawiło, że Niemki grały naprawdę znakomicie w polu, wybraniając niejednokrotnie bardzo ciężkie piłki. Skuteczna gra w defensywie była wodą na młyn także dla zawodniczek ofensywnych, a kilka wygranych długich akcji, pozwoliło naszym rywalkom wypracować jeszcze większą pewność siebie. Niestety taki przebieg odsłony wpłyną na wiarę we własne siły polskiego zespołu, który ostatecznie musiał uznać przewagę naszych zachodnich sąsiadek.

Druga partia niestety nie układała się lepiej, a do świetnej gry w obronie Niemki dołożyły jeszcze dobrą grę w bloku, przez co niemal zupełnie zatrzymały polską ofensywę. Polki atakowały ze skutecznością 12-procent, co przy niemieckiej ofensywie, kończącej 60-procent piłek zrobiło ogromną różnicę. Choć podopieczne Andrzeja Krowiaka dwoiły się i troiły nie były w stanie odwrócić losów drugiej odsłony, którą zapisała na swoim koncie reprezentacja Niemiec.

W trzeciego seta biało-czerwone weszły wiedząc, że nie mają już nic do stracenia i jest to ich jedyna szansa na przedłużenie spotkania. Zdjęcie presji i odrobina brawury pozwoliły gospodyniom grać z większą swobodą i ryzykować w najważniejszych momentach. Dodatkowo pomagało też szczęście, które nie sprzyjało nam w poprzednich partiach. Dzięki takiej mieszance Polki przejęły inicjatywę w tej części meczu, kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, a finalnie doprowadziły do czwartego seta.