KAMPY SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH W POLICACH


Po raz kolejny w okresie wakacji rozpoczęły się kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Tym razem najzdolniejsza młodzież, w sumie 144 zawodniczek i zawodników, będzie trenować i odpoczywać w Policach, korzystając z gościnnych obiektów Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Opiekę wychowawczą i treningową zapewnią najlepsi trenerzy, pracujący w młodzieżowej siatkówce.

– Na wstępnie chciałbym pogratulować Konradowi Copowi i jego podopiecznym brązowego medalu w mistrzostwach Europy U17 – mówi szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały. – Stawka drużyn w tym turnieju była wyrównana, każdy set przegranego półfinału ze Słowenią był na przewagi. Grupa prowadzona przez Konrada Copa przeszła m.in. szkolenie na kampach, podobnie jak wcześniej zawodnicy Ariela Fijoła, którzy również zajęli trzecie miejsce w kontynentalnym czempionacie i wygrali Mistrzostwa Europy Wschodniej.

Do Polic, podobnie jak w latach poprzednich do Białej Podlaskiej, przyjechali po prostu najlepsi w swoich rocznikach. Młode zawodniczki i zawodnicy będą pracować w trzech grup rocznikowych –  dziewczęta 2007, 2008 i 2009, a chłopcy 2006, 2007, 2008.

Jak podkreśla Waldemar Wspaniały, że "w Policach codziennie będzie działo się coś ważnego oraz ciekawego."– W poprzednich latach młodzież była pełna zapału i na pewno tak samo będzie i na tegorocznych kampach – dodaje szef Projektu.

Podobnie jak na poprzednich kampach, pobyt w Policach będzie znakomitą okazją do wymiany trenerskich doświadczeń. – Szkoleniowcy dużo ze sobą rozmawiają, dzielą się swoimi spostrzeżeniami – mówi Waldemar Wspaniały.

W poprzednich latach uczestnicy kampów w Białej Podlaskiej mieli okazję spotkać się ze znanymi zawodnikami. Przed trzema laty swoim bogatym doświadczeniem dzielił się złoty medalista FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 Andrzej Wrona. – Przyświeca nam dewiza, że nie samym sportem młody człowiek żyje. Przeznaczamy też czas na pracę wychowawczą – podkreśla Szef Wyszkolenia w Siatkarkich Ośrodkach Szkolnych, Zbigniew Krzyżanowski.

Kampy w Policach zakończą się 1 sierpnia.

Źródło: pzps.pl/ fot. Puha-Volley

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice