EEVZA U18M: POLSKA - ŁOTWA 3:0

Reprezentacja Polski U17 mężczyzn ma za sobą drugi mecz EEVZY U18, która od wtorku odbywa się w Gruzji. Tym razem Biało-Czerwoni pokonali 3:0 (25:15, 25:23, 25:18) Łotyszów.

Pierwszego dnia turnieju zwycięstwa odniosły drużyny narodowe Estonii, Polski i Ukrainy.

Mecz z Łotwą Polacy rozpoczęli bardzo pewnie i szybko zbudowali kilkupunktową przewagę (6:1, 10:5). Rywale nie zamierzali jednak „tanio sprzedawać skóry” i dzięki skutecznym blokom oraz cierpliwości w ofensywie, nieco zniwelowali stratę. Reprezentanci Polski prezentowali się jednak dobrze w obronie, co stwarzało im szanse na skuteczne wyprowadzenie kontrataków. Mądra gra naszych kadrowiczów w końcówce zamknęła pierwszą partię wynikiem 25:15.

Drugi set lepiej rozpoczęli Łotysze, a Biało-Czerwoni od początku musieli gonić wynik (2:6, 6:10). Dużą czujnością popisał się jednak Jacek Nawrocki, który w tych newralgicznych momentach poprosił o dwie przerwy taktyczne. Chwila oddechu i kilka trafnych porad od trenera uspokoiły grę, a ta zaczynała wyglądać coraz lepiej – Polacy najpierw odrobili stratę, a potem objęli prowadzenie. Chociaż po stronie Łotwy wciąż nie brakowało dobrych momentów, to finalnie ta odsłona również trafiła na konto reprezentacji Polski (25:23).

Mimo wyrównanego początku trzeciego seta, podopieczni Jacka Nawrockiego tym razem znacznie szybciej uciekli spod naporu rywali. Biało-Czerwoni naciskali na Łotyszów w polu serwisowym i skrupulatnie budowali przewagę, jednocześnie zmierzając po drugie zwycięstwo w turnieju. To, stało się faktem przy stanie 25:18, kiedy wrzucony w siatkę Łotysz, popełnił błąd w ataku.

W środę reprezentacja Polski zmierzy się z gospodarzami tegorocznej EEVZY U18 – kadrą narodową Gruzji. Początek meczu o 15:00.

Źródło: pzps.pl/ AD, fot. CEV