EEVZA U18M: POLSKA - AZERBEJDŻAN 3:0

Reprezentacja Polski U17 Mężczyzn rozpoczęła zmagania w EEVZIE U18, która odbywa się w Gruzji. Polacy w pierwszym meczu pokonali 3:0 (25:12, 25:16, 25:16) Azerbejdżan.

Spotkanie przebiegało pod pełną kontrolą Biało-Czerwonych. Już pierwsza partia pokazała, że podopieczni Jacka Nawrockiego są bardzo zmotywowani, by zamknąć mecz w trzech szybkich setach i tym samym zaoszczędzić siły na codzienne granie. Wysoka przewaga (8:2, 15:5), utrzymywana od początku, nie pozwoliła rywalom na nawiązanie walki, a wynik 25:12 zamknął inauguracyjną odsłonę. Tak drugi, jaki i trzeci set zakończył się wynikiem 25:16 dla Polaków, co tylko potwierdza dobrą dyspozycję naszej drużyny. Reprezentanci Polski swoimi zagrywkami odrzucali rywali od siatki, a bezpośrednie punkty Oskara Trawki i Macieja Korony w tym elemencie, tylko umacniały wysoką przewagę w końcówkach. Łącznie Polacy swoimi serwisami punktowali 11 razy, przy zaledwie dwóch asach przeciwników. Azerowie w całym meczu popełnili 20 błędów, przy 16 zapisanymi po stronie polskiej.

Polska - Azerbejdżan 3:0 (25:12, 25:16, 25:16)

W środę Polacy zmierzą się z Łotwą. Początek spotkania o 9:00.

Sponsorami młodzieżowych reprezentacji Polski są Plus i Grupa ORLEN.

Źródło: pzps.pl/ AD