EEVZA U17: POLSKA - ROSJA 3:2 (VIDEO)


Polska - Rosja w meczu EEVZA U17 2021 w Tbilisi. 

Po pierwszym zwycięstwie w turnieju Polaków czekał drugi mecz w ramach Mistrzostw Europy Wschodniej, tym razem przeciwko kadrze Rosji.

Polska - Rosja 3:2 (19:25, 21:25, 25:21, 25:23, 15:10)

Od początku rozgrywek jasne było, że to właśnie Rosjanie będą najtrudniejszymi rywalami podopiecznych Konrada Copa, co skutecznie potwierdzali już od pierwszych piłek. Przez cały otwierający set to właśnie młodzi siatkarze Sbornej kontrolowali grę, głównie dzięki wyższej skuteczności w ataku i punktowym blokom. W szeregach Biało-czerwonych widać było ryzyko ponoszone w polu serwisowym, które jednak w tej części meczu nie przyniosło punktów.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie do poprzedniej partii. Reprezentanci Rosji znów zbudowali sobie bezpieczną przewagę, która pozwoliła na swobodniejszą grę. Polacy nie zamierzali jednak oddawać tego seta bez walki, dlatego też w końcówce znacznie zbliżyli się do przeciwników. Nasi wschodni sąsiedzi zdołali odeprzeć atak, zapisując kolejną partię na tablicy wyników. W tej części spotkania kluczowy był blok Rosjan, który przyniósł im sześć bezpośrednich punktów, przy zaledwie 1 „oczku” po stronie kadry Polski. 

Dobry finisz drugiego seta i kontakt jaki udało się złapać z dotąd nieuchwytnymi zawodnikami Sbornej, zaprocentował w trzeciej partii. Biało-czerwoni od początku pokazali charakter, potwierdzając, że ten mecz nie jest jeszcze zamknięty. Polacy wykorzystali kryzys w ofensywie rosyjskiej i bezlitośnie punktowali rywali, co szybko odbiło się na wyniku. Prowadzenie najpierw 8:5, a potem 16:9 było „paliwem”, które dodało naszym kadrowiczem mocy, potrzebnej do przedłużenia tego ważnego spotkania.

Spotkanie Polska - Rosja: 

Część druga: 

Sponsorem Reprezentacji Polski jest PKN ORLEN.
ŹRÓDŁO: PZPS.PL/ ANNA DANILUK, FOTO: ARTUR SIERZCHUŁA
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice