EEVZA U17 DZIEWCZĄT: POLSKA - LITWA 3:0

Reprezentacja Polski juniorek młodszych wygrała drugi mecz grupowy rozgrywanych w Łotewskim Dyneburgu Mistrzostw EEVZA do lat 17. Po wczorajszym, łatwym zwycięstwie nad gospodyniami turnieju zawodniczki trenera Andrzeja Pecia nie napotkały dużego oporu ze strony reprezentacji Litwy i skończyły spotkanie szybkim 3:0.

Polska – Litwa 3:0 (25:13, 25:14, 25:12)

W pierwszym secie Polki zapewniły sobie aż 12-punktową przewagę już przy stanie 21:9 i wygrały taką samą różnicą punktów. W dwóch kolejnych partiach sytuacja rozwijała się podobnie: rywalki próbowały nawiązać walkę w początku seta, Biało-Czerwone rozkręcały się w miarę gry, a Litwinki popełniały własne błędy. Ostatnie punkty poszczególnych setów można obejrzeć poniżej.

Naszym juniorkom młodszym zostało do rozegrania jeszcze jedno spotkanie grupowe – z Białorusią, w sobotę o 15:00 polskiego czasu. W na niedzielę zaplanowane są mecze klasyfikacyjne. Stawką w Mistrzostwach EEVZA U17 jest awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej.